آخرین هشدار‌های حزب‌ا... در خصوص بهره‌برداری غیرقانونی اسرائیل در حریم آبی لبنان

کابوس صهیونیست‌ها در مدیترانه

دبیرکل حزب الله لبنان روز گذشته در آغاز سخنرانی های عاشورایی خود تاکید کرد که اگر لبنان به حقش نرسد رژیم صهیونیستی نیز حق استخراج نفت و گاز را در هیچ جایی نخواهد داشت.
کد خبر: ۱۳۷۳۶۷۰

به گزارش جام جم آنلاین، روزنامه لبنانی الاخبار امروز جزئیاتی از سخنرانی روز گذشته سید حسن نصرالله در آستانه ایام محرم را منتشر کرد.

دبیرکل حزب الله لبنان تاکید کرده است که تاکید کرد که اگر لبنان به حقش (در استخراج منابع نفت و گاز از دریای مدیترانه) نرسد، رژیم صهیونیستی نیز حق استخراج نفت و گاز در هیچ جایی از اراضی اشغالی را نخواهد داشت.

سید حسن نصرالله تاکید کرد که لبنان خواهان جنگ نیست اما در صورتی که به حقش نرسد، به رژیم صهیونیستی نیز اجازه استخراج منابع زیر زمینی را نمی‌دهد.

وی افزود: ما در این باره مطمئن نیستیم که به سمت جنگ می‌رویم، ممکن است شاهد هدف قرار دادن موضعی و واکنش آن باشیم، مساله به پاسخ رژیم صهیونیستی مربوط می‌شود که ممکن است شرایط را به سمت و سوی جنگ سوق دهد. البته این امکان نیز مطرح است که حتی رژیم صهیونیستی بدون جنگ تسلیم (مطالبات لبنان در مسائل ترسیم مرزهای دریایی و استحصال منابع زیر زمینی از دریای مدیترانه) شود.

دبیرکل حزب الله لبنان تاکید کرد: ممکن است به سوی جنگ سوق داده شده و یا اینکه به سمت آن نرویم، البته ما تمایلی به آغاز درگیری جدید نداریم، ما تنها حقوق لبنان را می‌خواهیم، البته در کنار آن سقف مطالبات و خواسته‌های خود را بالا می‌بریم تا رژیم صهیونیستی و آمریکا تسلیم شوند، باید توجه داشت که وضعیت لبنان در شرایط کنونی اصلاً مساعد نیست و باید چاره‌ای برای آن اندیشیده شود. اگر راه‌حل برخی جریان‌ها در لبنان تسلیم است ما هرگز زیر بار این تصمیم نمی‌رویم. این را نمی‌پذیریم.

سید حسن نصرالله تاکید کرد: هر چند لبنان تاکنون در جریان مذاکرات امتیازات بزرگی داده اما تا کنون میانجیگر آمریکایی در مذاکرات ترسیم مرزهای دریایی، پاسخ مناسبی به همراه نیاورده است که حداقل خواسته‌های لبنان را تأمین کند. ما امیدواریم بدون شلیک گلوله یا موشک، دشمن تسلیم شده و مطالبات به حق لبنان را بپذیرد. ما در انتظار تحولات آینده هستیم و برای همه گزینه‌ها آمادگی داریم.

وی در ادامه با اشاره به تلاش دشمنان مقاومت از سال ۱۹۸۲ برای از بین بردن حزب الله، افزود: آنها نمی‌خواستند مقاومت وجود داشته باشد چون به تهدیدی جدی برای رژیم صهیونیستی تبدیل شده بود، البته امروز مقاومت تنها تهدیدی برای رژیم صهیونیستی نیست بلکه تهدیدی برای کل پروژه آمریکا در منطقه است. دشمن امروز احساس ضعف می‌کند و خواهان جنگ نیست زیرا می‌داند که در جنگ آینده تنها با حزب‌الله روبرو نیست و ممکن است کل محور مقاومت علیه آن صف آرایی کنند. جنگی که در نهایت منجر به نابودی رژیم صهیونیستی شود و به همین دلایل جنگ برای آنها یک ریسک پرخطر و بسیار پرهزینه است.

منبع: مهر

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
ایستاده در سیل

روایت دست‌اول امدادگران از عملیات جست‌وجو و نجات در سیل امامزاده داوود و فیروزکوه

ایستاده در سیل

نیازمندی ها