مدیرکل محیط زیست آذربایجان غربی از عضویت دو تالاب استان در کنوانسیون رامسر خبر داد.
مدیرکل محیط زیست آذربایجان غربی از عضویت دو تالاب استان در کنوانسیون رامسر خبر داد.
کد خبر: ۱۳۷۱۹۶۷


سعید شهند از عضویت دو تالاب «شیبلو» پلدشت و «بورالان» ماکو در کنوانسیون بین المللی رامسر خبر داد و افزود: با اضافه شدن این دو تالاب، آذربایجان غربی دارای بیشترین تالاب بین المللی ثبت شده ایران، در کنوانسیون رامسر خواهد بود.

وی با اشاره به برگزاری دوره آموزشی بوم شناسی تالاب‌ها در ارومیه افزود: آذربایجان غربی با بیش از ۴۰ تالاب، دارای ظرفیت غنی در زمینه تالاب‌ها و زیستگاه‌های آبی است.

شهند گفت: از این تعداد تالاب درگه سنگی، یادگارلو و حسنلو در نقده، تالاب‌های کانی برازان و قوپی بابا علی در مهاباد و تالاب دریاچه ارومیه به عنوان تالاب‌های بین اللملی عضو سایت کنوانسیون رامسر هستند.

وی افزود: در حال حاضر اقدامات لازم برای عضویت تالاب‌های «شیبلو» و «بورالان» در پلدشت و ماکو در کنوانسیون بین المللی رامسر انجام شده است و با اضافه شدن این دو تالاب، آذربایجان غربی تنها استان کشور خواهد بود که با هشت تالاب بین المللی عضو کنوانسیون رامسر است.

مدیر کل حفاظت محیط زیست آذربایجان غربی با اشاره به گونه‌های منحصر به فرد موجود در زیستگاه‌های آبی استان هم گفت: تالاب پیر احمدکندی شهرستان چالدران، تنها زیستگاه تالابی کشور است که درنای معمولی در آن جوجه آوری می‌کند و سنجاب زمینی به نام سنجاب پیراحمدکندی به عنوان یک گونه خاص در این تالاب ثبت شده است.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها