رازگشایی از ۲جنایت در کرج با انگیزه‌های متفاوت

مرد همسرکش: از کتک‌های زنم خسته شده بودم

دو قاتل که در دو جنایت جداگانه و با انگیزه اختلاف خانوادگی و مالی مرتکب قتل شده بودند، در کمتر از ۲۴ساعت دستگیر شدند. نخستين قاتل، وقتى همسرش با چاقو به سمتش حمله كرد، چاقو را از او گرفت و همسرش را كشت و دخترش را مصدوم كرد. دومين قاتل، مردى شيشه‌اى بود كه به خاطر ۳۰هزار تومان دوستش را كشت.
کد خبر: ۱۳۷۱۱۰۴
به گزارش جام جم آنلاین ، نخستین جنایت ۳۱ خرداد امسال در محله ماهدشت رخ داد و در جریان آن مرد جوانی، همسر و دختر نوجوانش را هدف ضربه‌های مرگبار چاقو قرار داد. اهالی محل که با صدای کمک‌خواهی مادر و دختر متوجه درگیری شده بودند، با پلیس تماس گرفته و موضوع را اطلاع دادند. دقایقی بعد تیم پلیسی در محل حاضر شده و مرد افغان را با لباس‌های خونین دستگیر کردند. بعد از ورود به خانه نیز با جسد زن جوانی رو‌به‌رو شدند که بر اثر اصابت ضربه چاقو به گردنش جان باخته بود. پیکر دخترش نیز در گوشه‌ای از اتاق افتاده بود که سریعا به بیمارستان انتقال یافت.

مرد جوان به اداره جرایم جنایی پلیس آگاهی البرز منتقل شد و در تحقیقات با اعتراف به این جنایت گفت: چهار سال قبل به ایران آمده و به‌عنوان کارگر مشغول کار شدم. همسر و سه‌فرزندم هم در افغانستان بودند.
 
همسرم این اواخر غر می‌زد که از جدایی خسته شده و می‌خواهد به ایران بیاید. من هم سه ماه قبل به افغانستان رفته و همسر و فرزندانم را به ایران آوردم. ابتدا قرار بود خانه‌ای در ورامین برایشان اجاره کنم، اما همسرم قبول نکرد و شرط کرده بود باید خانه‌ای در کرج در نزدیکی بستگانش برایش اجاره کنم. او می‌دانست وضع مالی من خوب نیست، اما خانه‌ای بزرگ با امکانات خواسته بود. برای این‌که راضی باشد این خانه را اجاره کردم، اما دلش به زندگی نبود و تصور می‌کردم به مرد دیگری علاقه دارد. هر بار هم در این باره با او حرف می‌زدم، دعوا راه می‌انداخت و مرا کتک می‌زد. از این وضع خسته شده بودم. روز حادثه دوباره درگیر شدیم که این‌بار با چاقو به من حمله کرد. چاقو را از دستش گرفتم و یک ضربه به گردنش زدم. دخترم می‌خواست مانع من شود که او را هم ناخواسته مجروح کردم.

سرهنگ محمد نادربیگی، رئیس پلیس آگاهی استان البرز در این باره به جام‌جم گفت: متهم به قتل در بازداشت به سر می‌برد و تحقیقات از او ادامه دارد. پزشکان وضعیت دخترش را وخیم اعلام کرده‌اند و او در کماست.

قتل به‌خاطر ۳۰هزار تومان

دومین قاتل، مرد کارتن‌خوابی بود که به‌خاطر ۳۰هزار تومان مرتکب قتل دوستش شد. در نخستین روز تیر ماه ماموران پلیس آگاهی در جریان قتل مرد میانسالی در یکی از محله‌های کرج قرارگرفتند. با حضور در محل، متوجه شدند مرد میانسال بعد از خرید از دکه روزنامه‌فروشی قصد سوار شدن به خودرواش را داشت که با حمله مرد کارتن‌خوابی رو‌به‌رو شد. ضارب، ضربه‌ای به گردن راننده زد و از محل گریخت. با بررسی دوربین‌های مداربسته و تحقیقات محلی هویت قاتل شناسایی شد و ماموران راهی پاتوق او شدند. این در حالی بود که خانواده مقتول نیز در محل حضور داشته و مانع فرار قاتل شده بودند.

متهم بعد از انتقال به پلیس آگاهی به قتل اعتراف کرد و گفت: یک دستگاه پخش آهنگ به مقتول فروختم. روز حادثه درحال جمع کردن ضایعات، یک قیچی باغبانی شکسته پیدا کرده و برداشتم. در مقابل دکه روزنامه‌فروشی، مرد خریدار را دیدم و از او خواستم ۳۰هزار تومان دیگر برای خرید دستگاه بدهد که مدعی شد دستگاه همان اندازه که پول داده می‌ارزیده است. من هم عصبانی شده و با قیچی، ضربه‌ای به او زدم و فرار کردم. خانواده او چند ساعت بعد سراغم آمده و مرا دستگیر کرده و تحویل پلیس دادند.

به گفته رئیس پلیس آگاهی البرز، متهم در بازداشت به سر می‌برد و تحقیقات از او درباره ادعایش ادامه دارد.
 
منبع: روزنامه جام جم
برچسب ها: قتل جنایت کرج
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها