سخنگوی وزارت دفاع روسیه اعلام که طی حملات نیروی هوایی و نیروی موشکی و توپخانه ارتش روسیه به مواضع اوکراینی ها، اهداف متعدد از جمله مقر تشکیلات ملی گرایان اوکراینی منهدم شده اند.
کد خبر: ۱۳۷۰۳۲۲

به گزارش جام جم آنلاین، «ایگور کوناشنکوف» سخنگوی وزارت دفاع روسیه اعلام کردکه ارتش این کشور مقر فرماندهی نیروهای ملی گرای اوکراینی موسوم به گردان «آزوف» در منطقه «خارکیف» را منهدم کرده است.

کوناشنکوف در این باره گفت: موشک های نقطه زن و دقیق نیروی هوایی ۱۸ ناحیه تجمع نیروی انسانی و تجهیزات و همچنین ۱۰ موقعیت آتش توپخانه و سامانه های خمپاره انداز ارتش اوکراین شامل شش سامانه پرتاب چندگانه راکت «گراد» را در مناطقی در جمهوری خلق دونتسک هدف قرار دادند. همچنین در منطقه خارکیف، مقر تشکیلات نیروهای ملی گرای آزوف نیز منهدم شد.

وی در ادامه گفت که همچنین خلبانان نیروی هوایی این کشور موفق شدند ۵۸ منطقه تجمع نیروها و تجهیزات نیروهای مسلح اوکراین را هدف قرار داده و ۲۰۰ ملی‌گرای اوکراینی، دو پرتابگر و سامانه دفاع هوایی «بوک-ام۱» (Buk-M ۱) و «اوسا» (Osa-AKM)، ۱۰ دستگاه تانک را نابود کنند.

نیروهای موشکی و توپخانه نیز به نوبه خود ۲۰۳ منطقه تمرکز دشمن و ۳۸ موقعیت توپخانه نیروهای مسلح اوکراین را مورد اصابت قرار دادند که در پی آن۳۵۰ ملی گرای اوکراینی، مرکز کنترل پهپاد، هشت دستگاه تانک و سایر خودروهای زرهی، سه سامانه گراد، سه عراده توپ و ۱۱ دستگاه وسیله نقلیه ویژه منهدم شد.

کوناشنکوف همچنین گفت که پدافند هوایی ارتش روسیه موفق به سرنگونی یک فروند جنگنده «سوخو-۲۵» اوکراینی و ۱۵ فروند پهپاد این کشور در شبانه روز گذشته شد.

وی افزود که همچنین یک فروند موشک «توچکا-یو» و هشت فروند راکت پرتاب شده از سامانه پرتاب چندگانه «اوراگان» رهگیری و منهدم شدند.

منبع: مهر

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها