زمان برداشت یارانه معیشتی | یارانه معیشتی خرداد ماه | اعتراض یارانه معیشتی

یارانه معیشتی خرداد قابل برداشت شد|سرانجام یارانه معیشتی معترضین

سخنگوی سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها با بیان اینکه یارانه افراد متقاضی بازنگری به حذف یارانه معیشتی هنوز مسدود است، گفت: فهرست ۲.۵ میلیون نفری متقاضیان جدید به وزارت رفاه ارسال شد.
کد خبر: ۱۳۶۹۸۳۳

دولت ماه پیش اقدام به اجرای تغییراتی در یارانه معیشتی کرد. یارانه معیشتی افراد واجد شرایط با اجرای این تغییران افزایش یافت و بعد از واریز به حساب آنان مسدود شد . پس از آن قابلیت برداشت یارانه معیشتی ماه اردیبهشت فعال شد. همچنین افرادی که به حذف خود از دریافت یارانه معیشتی و دهک بندی معترض بودند امکان اعتراض از طریق سایت مربوط را دریافت کردند. به حساب افراد معترض نیز در مرحله بعد یارانه از سوی دولت واریز و مسدود شد. حالا یارانه معیشتی خرداد ماه در حساب ها قابل برداشت است.

به گزارش جام جم آنلاین، سیده‌‌طیبه حسینی درباره اینکه یارانه کمک‌معیشتی مرحله دوم از دیروز قابل برداشت شد، آیا یارانه افراد متقاضی بازنگری هم قابل برداشت شده است، افزود: یارانه کسانی که در اردیبهشت‌ماه حذف شده و تقاضای خود برای برقراری مجدد یارانه معیشتی را در سامانه حمایتی وزارت تعاون، کار و رفاه ثبت کرده‌اند، هنوز قابل برداشت نشده است.

وی درباره اینکه یارانه معیشتی خانوارهای متقاضی بازنگری چه زمانی قابل برداشت می‌شود، بیان کرد: تا بررسی نهایی وزارت رفاه نهایی نشود، مسدودی از یارانه افراد متقاضی بازنگری رفع نمی‌شود.


سخنگوی سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها درباره اینکه چه زمانی بررسی وزارت رفاه به سازمان هدفمندی ابلاغ می‌شود، اضافه کرد: طبق مذاکراتی که شده و همچنین بر اساس دستور رئیس‌جمهور که باید ظرف یک ‌ماه افراد متقاضی بازنگری تعیین‌تکلیف شوند، امیدوارم بررسی وزارت رفاه بزودی انجام و به ما ابلاغ شود.

وی تأکید کرد: هنوز وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی نتیجه بررسی‌های خود را برای متقاضیان بازنگری یارانه کمک معیشتی ارائه نکرده است.

یارانه معیشتی

این افراد یارانه معیشتی نگرفتند | علت چیست؟

به گزارش جام جم آنلاین، یارانه گروهی از مردم در شامگاه نوزدهم اردیبهشت به حساب بانکی سرپرستان خانوار واریز و ازشامگاه بیست و یکم قابل برداشت شد. در همین حال گروهی دیگر به نگرفتن یارانه معترض هستند. همچنین برخی این احتمال را می‌دهند که یارانه خرداد و ماه‌های بعد از آن درشامگاه بیست و یکم هر ماه، واریز شود.

درهمین زمینه در خصوص گروهی که معترض به نگرفتن این مبلغ هستند، صحبت از پرداخت علی‌الحسابی یارانه‌ها در میان است. مبنای این واریز دستور ریاست‌جمهوری در خصوص ملاک قرار دادن خوداظهاری معترضان است.

به گفته وزیر رفاه قرار است سازمان هدفمندی یارانه‌ها به حساب آن گروه از معترضانی که سهم فروردین را دریافت کرده‌اند، مبلغی را علی‌الحسابی واریز کند، اما صاحبان حساب حق برداشت از آن را نخواهند داشت. انتظار می‌رود در صورت پذیرش درخواست اعتراض این افراد، امکان برداشت از حساب به آن‌ها داده شود. به نظر می‌رسدکه اگر شهروندی در فهرست دریافت‌کنندگان قرار بگیرد، از ماه آینده همزمان با دیگران، یارانه خرداد را خواهد گرفت.

یارانه معیشتی


یارانه معیشتی نقدی بهتر از کالابرگ

برخی از مخاطبان تجارت‌نیوز اعلام کردند که پرداخت به صورت نقدی رابه کالابرگ ترجیح می‌دهند. نظر برخی از خوانندگان را باهم می‌خوانیم.

- «تو رو خدا ما اموراتمون با این یارانه‌ها می‌گذشت. قطع نکنین. کالابرگ به درد ما نمی‌خوره نقد بدین خواهشاً لطفا ما نیاز داریم.»

- «اخه ما بیشتر به پول نیازداریم. اگه فقط این دوماه به ما پول بدهند بعدا را کالابرگ کنن، چکار کنیم. نمی‌تونیم زندگی کنیم اخه. یه شوهر اعصاب و روان دارم که مدام قرص می‌خوره. نمی‌تونه کارکنه که پول دربیاره. سه تابچه دارم خرجشونو چطوری در بیارم.»
- «لطفاً کالا برگ نکنید، مردم خود پول را بیشتر لازم دارن.»

- «کالا برگ ندین، من مستاجرم به پول احتیاج دارم. نمی‌خوام مرغ بخرم، لبنیات بخرم. هزار تا بدبختی داریم»

چه کسانی یارانه یارانه معیشتی نگرفتند؟


برخی از کاربران هم می‌گویند یارانه جدید برای آن‌ها واریز نشده درحالی‌که دارایی و درآمد بالایی ندارند.

- «من یک زن سرپرست خانوار هستم که یک بازنشسته که ۵تومن حقوق می‌گیرم. خدارو خوش نمیاد یارانه منو قطع کردن. دهک دهم هستم آخه چرا اونایی که درآمد میلیاردی دارن الان مشمول دریافت یارانه شدن، ولی من که سرپرست خانوار هستم هیچ معشیتی و یارانه‌ای به من تعلق نمیگیره. چکار کنم.»

- «ما که یارانه نگرفتیم تکلیف ما چی می‌شه؟ همه گرفتن پس چرا برای ما نریختن؟ چرا برای بعضی زیاد برای بعضی یک کم ریختن؟ به فکر ما هم باشید که یارانه نگرفتیم.»

- «اخه با چه مقیاسی فرزندان پای پدر مادر حساب کردند؟ اونم فرزندانی که خودشونم مستأجرند. من الان مستأجرم شوهرم بازنشسته. حقوقی که می‌گیریم ۸۰ درصدش پای اجاره میره. حقوق ۴ اجاره ۳.»

- «یارانه که گفتند به حساب کسانی که قبلاً ۴۵ می‌گرفتند ریختند. به حساب ما واریز نشده.»

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در توئیتی نوشت:

مبلغ یارانه به عنوان حق هر ایرانی که در ۹ دهک درآمدی قرار دارد محفوظ است. با دستور رئیس‌جمهور کمک معیشتی ماه اول به حساب همه افراد متقاضی در سامانه واریز شده و بعد از تایید قابل برداشت خواهد بود. وزارت مردم ظرف یک ماه همه برخواست‌ها را بررسی خواهد کرد.
newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۱ انتشار یافته: ۱
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۱۸:۵۲ - ۱۴۰۱/۰۳/۲۳
۰
۰
سلام پس یارانه جاماندگان کی واریز مشه
عصر برده‌داران مجازی

گفت‌و‌گوی «جام‌جم» با فرزاد مؤتمن، در باب کتابخوانی و بازیگری‌اش در فیلم «خاطرات بندباز»

عصر برده‌داران مجازی

نیازمندی ها