مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها وناوبری هوایی خبر داد:

آغاز پروازهای حجاج از یکشنبه | زائران از ۱۷ فرودگاه اعزام می شوند

مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی گفت: نخستین گروه از حجاج صبح فردا از فرودگاه کرمان و سپس فرودگاه امام‌خمینی (ره) به عربستان انتقال داده می‌شوند.
کد خبر: ۱۳۶۹۶۸۴

به گزارش جام جم آنلاین، حمیدرضا سیدی مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها وناوبری هوایی در یک نشست خبری گفت: وظیفه نظارت بر مجموعه فرودگاه‌ها را برای مراسم حج امسال برعهده داریم و تاکنون هم در چندین جلسه نقاط ضعف و قوت عملیات حج گذشته بررسی شد.

وی گفت: از ۱۷ فرودگاهی که تحت مدیریت مستقیم مجموعه شرکت فرودگاه‌ها است، دستگاه‌های ناوبری و کمک ناوبری مورد بررسی قرار گرفت و حتی به فرودگاه همدان نیز «فلایت چک» اعزام و وارسی پروازی انجام شد.

مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها وناوبری هوایی بیان‌داشت: به‌جز عملیات وارسی پروازی، کاستی در خصوص تجهیزات فرودگاهی که مربوط به بازرسی و رفاه مسافر است نیز بررسی شد و فضای عمومی فرودگاه‌ها در آمادگی کامل برای اعزام و استقبال زائران است.

وی بیان‌داشت: ساعت پنج صبح فردا نخستین پرواز حجاج از فرودگاه کرمان و ساعت ۶ صبح فردا از فرودگاه امام خمینی (ره) انجام می‌شود.

زائران ایرانی از ۱۷ فرودگاه به عربستان اعزام می‌شوند

در این نشست، «شمس الدین فرزادی پور» سرپرست هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران نیز گفت: پس از چندسال هواپیمایی هما انتقال حجاج را بر عهده می‌گیرد.

شمس‌الدین فرزادی‌پور در نشست خبری پروازهای حج سال ۱۴۰۱، اظهار کرد: در این خدمت بزرگ همدلی و کنار هم بودن صنعت هوانوردی یکی از ویژگی‌های شاخص موضوع «پروازهای حج» است.

وی با اشاره به اعلام آمادگی ایرلاین‌های داخلی برای مشارکت در انجام پروازهای حج افزود: امروز به‌عنوان نماینده جمع چندهزارنفری در خدمت مردم هستم و پشت‌صحنه صدها نفر به‌صورت شبانه‌روزی برای پروازهای حج فعالیت می‌کنند تا بستر یک سفر عزتمند را برای زائران خانه خدا آماده کنند.

وی با اشاره به توقف دوساله پروازهای حج به‌دلیل پاندمی کرونا، تصریح کرد: امسال شرایطی پیش آمده است تا در هما افتخار خدمتگزاری به زائران را داشته باشیم، به‌محض اعلام آمادگی کشور میزبان برای برگزاری مراسم حج، علی‌رغم محدودیت زمانی بلافاصله کارها برای هماهنگی آغاز شد.

سرپرست ایران‌ایر در ادامه با اشاره به اعزام نماینده ایران‌ایر به عربستان، گفت: هماهنگی‌های لازم با وجود محدودیت‌های به‌وجودآمده انجام شد و با عنایت الهی بامداد امروز بخشی از کارگزاران حج عازم سرزمین وحی شدند. پروازها از ۱۷ مرکز داخلی از جمله اردبیل، اهواز، یزد، بندرعباس، بوشهر، کرمان، زنجان، ارومیه، شیراز، مشهد، بیرجند، زاهدان و… انجام خواهد شد.

فرزادی‌پور یادآور شد: حتی برای برخی مراکز که ۲ پرواز داشته‌اند بسترها فراهم شده است. امسال ۴۰ هزار و ۶۴۰ زائر به عربستان اعزام می‌شوند.

وی با بیان این‌که پروازهای حج از فردا صبح آغاز می‌شود، افزود: برای کیفی‌سازی پروازها تا آن جایی که در توان بوده است تمام تلاش خود را به‌کار گرفته‌ایم.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
ایستاده در سیل

روایت دست‌اول امدادگران از عملیات جست‌وجو و نجات در سیل امامزاده داوود و فیروزکوه

ایستاده در سیل

همه زنده زنده سوختند

نصرت‌الدین نصراللهی تنها شاهد حادثه سقوط هواپیمای فرماندهان جنگ، از آن روز می‌گوید

همه زنده زنده سوختند

نیازمندی ها