سرپرست اداره کل راه و شهرسازی آذربایجان شرقی گفت: همزمان با سفر رییس جمهور به این استان سه هزار و ۳۸۰ میلیارد تومان برای اجرا و تکمیل ۱۵ پروژه در حوزه راه و شهرسازی اختصاص یافت.
کد خبر: ۱۳۶۹۶۱۸
امیر بخشی زاده، با بیان اینکه این میزان اعتبار برای پروژه های با پیشرفت بیش از ۵۰ درصد اختصاص یافته است، گفت: در صورت تامین آن تمام پروژه ها امسال به بهره برداری می رسد.

وی افزود: در این سفر ۶۰۰ میلیارد تومان برای تکمیل قطعه اول آزادراه تبریز - بازرگان به طول ۳۳ کیلومتر از انتهای کنارگذر غربی تا صوفیان، ۶۰۰ میلیارد تومان برای آزادراه مراغه - هشترود به طول ۴۸ کیلومتر و ۷۵۰ میلیارد تومان برای تکمیل راه آهن تبریز - میانه و احداث ایستگاه خاوران اختصاص یافت.
 
وی اظهار داشت: در این سفر همچنین ۵۰ میلیارد تومان برای تکمیل بزرگراه مرند - جلفا، ۳۰۰ میلیارد تومان برای تکمیل بزرگراه صوفیان - سلماس، ۱۰۰ میلیارد تومان برای تکمیل بزرگراه بستان آباد - سراب - نیر و اتصال به آزادراه تبریز - زنجان اختصاص یافته است.

سرپرست اداره کل راه و شهرسازی آذربایجان شرقی با تاکید بر اینکه احداث کنارگذر ایلخچی سال ها تعطیل شده است، گفت: در این سفر ۱۵۰ میلیارد تومان برای احداث این کنارگذر اختصاص یافته است که با بهره برداری از این طرح از ترافیک سنگین این مسیر در پیک تعطیلات کاسته می شود.

بخشی زاده، ادامه داد: در این سفر با اختصاص ۴۰ میلیارد تومان برای تکمیل پل روگذر شهرک صنعتی سرمایه گذاری خارجی، ۴۰۰ میلیارد تومان برای حذف نقاط حادثه خیز و تکمیل پل های نیمه تمام در حوزه راهداری و حمل و نقل جاده ای در شهرهای مراغه، اهر، آذرشهر، مرند، میانه و کلیبر و ۲۰۰ میلیارد تومان برای تکمیل راه اصلی نوارمرزی از جلفا تا خداآفرین این طرح ها امسال به بهره برداری می رسد.

وی اختصاص ۴۰ میلیارد تومان برای تکمیل روگذر شهرک صنعتی بعثت و ۱۵۰ میلیارد تومان برای تکمیل ۱۴ کیلومتر بزرگراه مرند - ایواوغلی را از دیگر مصوبات این سفر اعلام و یادآوری کرد: این بزرگراه در سه قطعه در حوزه آذربایجان شرقی به طول ۴۵ کیلومتر اجرا می شود که قطعه اول آن به طول ۱۵ کیلومتر تقریبا تکمیل شده، قطعه دوم به طول ۲۰ کیلومتر دارای ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی است و قرارداد احداث قطعه سوم نیز به تازگی توسط شرکت ساخت و توسعه راه های کشور منعقد شده که با تامین اعتبار مورد نیاز این قطعات تکمیل و به بهره برداری می رسد.

سرپرست اداره کل راه و شهرسازی آذربایجان شرقی گفت: در این سفر تامین زمین و تسهیلات لازم برای احداث سالانه ۴۰ هزار واحد مسکونی شهری و ۱۲ هزار واحد مسکونی روستایی از طرح نهضت ملی مسکن مصوب شده و برای تکمیل ۶ قطعه بزرگراه کسایی مجوز لازم اخذ شد که این طرح توسط راهداری و با مشارکت شهرداری تبریز اجرای می شود و معضل ترافیک این مسیر برطرف می شود.

بخشی زاده، با بیان اینکه تکمیل نواقصات آزادراه تبریز - زنجان نیز از دیگر مصوبات این سفر بود، افزود: در سفر قاسمی، وزیر راه و شهرسازی عملیات احداث قطعه دوم بزرگراه میانه - سرچم به طول ۱۰ کیلومتر و ارتقای راه روستایی میانه - ترک به راه فرعی به طول ۲۴ کیلومتر شد.

وی اظهار داشت: در این سفر از مسیر جدید راه آهن میانه - تبریز و قطعه یک آزادراه تبریز - مرند - بازرگان به طول ۱۳ کیلومتر بازدید بعمل آمد و دستور لازم برای تسریع در اجرای این پروژه ها صادر شد.

سرپرست اداره کل راه و شهرسازی آذربایجان شرقی با اشاره به مصوبات این سفر در حوزه مسکن، یادآوری کرد: در این سفر مشکل تامین زمین در شهرک شهریار رفع شد و در مرحله اول ۶۷ هزار هکتار برای ساخت پنج هزار واحد و در مرحله دوم ۱۳۰ هکتار برای ساخت هفت هزار واحد اختصاص یافت.

بخشی زاده، ادامه داد: در این سفر در راستای ساماندهی مناطق حاشیه نشین تبریز برای گنجایش هفت هزار واحد مسکونی در شهرک جوانان با شهرداری توافق لازم انجام و زمین مورد نیاز به شهرداری واگذار شد.
وی یادآوری کرد: شهرداری نیز با جابجایی هفت هزار واحد از حاشیه نشینان به شهرک جوانان در راستای تاب آوری کالبدی - محیطی شهری اقدام لازم را انجام می دهد.

آیت الله ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور به همراه تعدادی از اعضای هیات دولت در قالب بیست و سومین سفر استانی ۱۲ خرداد مهمان مردم آذربایجان شرقی بود.


newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
عصر برده‌داران مجازی

گفت‌و‌گوی «جام‌جم» با فرزاد مؤتمن، در باب کتابخوانی و بازیگری‌اش در فیلم «خاطرات بندباز»

عصر برده‌داران مجازی

نیازمندی ها