سازمان هواشناسی هشدار داد

وزش باد شدید و خیزش گرد و خاک در ۹ استان

سازمان هواشناسی با صدور هشدار نارنجی رنگ از تشدید ناپایداری و وزش باد شدید، خیزش گرد و خاک و سقوط اشیاء از ارتفاع خبر داد.
کد خبر: ۱۳۶۹۲۴۳

به گزارش جام جم آنلاین، سازمان هواشناسی با صدور هشدار نارنجی رنگ از تشدید ناپایداری و وزش باد شدید به‌ویژه در ساعات بعدازظهر و شب، خیزش گرد و خاک، در برخی مناطق رگبار و رعد و برق از سه‌شنبه تا چهارشنبه (۱۷ تا ۱۸ خرداد) خبر داد.

این شرایط جوی روز سه‌شنبه در تهران، البرز، قزوین، قم، شمال مرکزی و شمال سمنان و چهارشنبه در کردستان، زنجان، قزوین، البرز، قم، تهران، شمال استان‌های مرکزی، همدان و سمنان مورد انتظار است.

بر اثر این مخاطره جوی اختلال در تردد، خیزش گرد و خاک، کاهش کیفیت هوا، کاهش شعاع دید، آسیب به صنایع حساس به گردوخاک و احتمال خسارت به صنعت کشاورزی، آسیب به سازه‌های موقت مانند تابلوهای تبلیغاتی، گلخانه و غیره، سقوط اشیاء از ارتفاع وجود دارد بنابراین سازمان هواشناسی برای کاهش آسیب‌های احتمالی، خودداری از پارک خودروها در کنار درختان فرسوده و ساختمان‌های نیمه‌کاره، اجتناب از حضور در فضای باز برای تمام گروه‌ها، مدیریت و محافظت از صنایع حساس به گردوخاک، استحکام سازه‌های موقت و اجتناب از پرواز با بالگرد و هواپیماهای سبک را توصیه می‌کند.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها