«بن والاس» وزیر دفاع انگلیس اعلام کرد که این کشور سامانه‌های موشکی با برد ۸۰ کیلومتر به اوکراین ارسال می‌کند.
کد خبر: ۱۳۶۸۹۹۰
به گزارش جام جم آنلاین، در اقدامی که با هماهنگی آمریکا در پاسخ به حمله روسیه انجام شد، انگلیس سامانه‌های راکتی چند پرتابی «M ۲۷۰» را به اوکراین ارسال خواهد کرد که می‌توانند اهدافی را تا فاصله ۸۰ کیلومتری (۵۰ مایلی) هدف قرار دهند.

والاس در بیانیه‌ای گفت: «این سامانه‌های موشکی با قابلیت پرتاب چندگانه به دوستان اوکراینی ما این امکان را می‌دهد تا بهتر از خود در برابر استفاده از توپخانه دوربرد محافظت کنند که نیرو‌های پوتین به طور بی‌رویه برای ویران کردن شهر‌ها استفاده کرده‌اند.»

بعد از مذاکرات کی‌یف و مسکو با میانجیگیری ترکیه، کرملین سیاست جنگی خود را تغییر داد و نیروهایش را از حومه پایتخت اوکراین خارج کرد، اما در عین حال جنگ با شدت بیشتر در شرق این کشور ادامه دارد.

ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه روز ۲۱ فوریه (دوم اسفندماه) با انتقاد از بی‌توجهی غرب به نگرانی‌های امنیتی مسکو، استقلال جمهوری‌های خلق دونتسک و لوگانسک را در منطقه دونباس به رسمیت شناخت.

وی سه روز پس از آن (پنجشنبه ۵ اسفند) آغاز عملیات نظامی ویژه علیه اوکراین را اعلام کرد و روابط پرتنش مسکو - کی‌یف به رویارویی نظامی تغییر وضع داد.

درگیری‌ها در اوکراین و نیز واکنش‌ها به اقدام روسیه همچنان ادامه دارد.
 
منبع: ایرنا
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
ایستاده در سیل

روایت دست‌اول امدادگران از عملیات جست‌وجو و نجات در سیل امامزاده داوود و فیروزکوه

ایستاده در سیل

همه زنده زنده سوختند

نصرت‌الدین نصراللهی تنها شاهد حادثه سقوط هواپیمای فرماندهان جنگ، از آن روز می‌گوید

همه زنده زنده سوختند

نیازمندی ها