ضمن افشای حضور افسران اطلاعاتی آمریکا و انگلیس در اوکراین

لاوروف: تجهیز کی‌یف به موشک‌های دوربرد خطرناک است

معاون نماینده روسیه در سازمان ملل در پیامی توییتری گفت اگر از دستور العمل دیپلماسی کنونی اوکراین تبعیت شود، باید رئیس جمهور فرانسه را «سوسیس» صدا کنیم.
کد خبر: ۱۳۶۸۸۶۷

به گزارش جام جم آنلاین، «دیمیتری پولیانسکی» معاون نماینده روسیه در سازمان ملل در پیامی توییتری به توییت اخیر وزیر امور خارجه اوکراین علیه فرانسه واکنش نشان داد.

وی در این پیام توییتری نوشت: «اگر از دستور العمل دیپلماسی کنونی اوکراین پیروی کنیم، اقدام بعدی این است که رئیس جمهور فرانسه را باید یک نوع سوسیس خطاب کنیم. سوسیس جگر پیشتر برای شولتز (صدر اعظم آلمان) استفاده شده بود. به نظر می رسد همه گزینه های دیگر غذا هنوز در دسترس باشند».

«دیمیتری کولبا» وزیر امور خارجه اوکراین روز شنبه به شدت به اظهارات «امانوئل مکرون» رئیس جمهور فرانسه در این باره که «نباید روسیه تحقیر شود» واکنش نشان داد.

وی در پیامی توییتری نوشت: «درخواست برای اجتناب از تحقیر روسیه تنها باعث تحقیر فرانسه و هر کشور دیگری که چنین درخواستی دارد، می‌شود. چون این روسیه است که باعث تحقیر خود شده است».

کولبا در ادامه این پیام توییتری نوشت: «بهتر است که همه ما درباره چگونه سر جای خود قرار دادن روسیه تمرکز کنیم. این باعث ایجاد صلح و نجات زندگی جان‌ها می‌شود».

روسیه از روز ۵ اسفند (۲۴ فوریه) دستور حمله نظامی به اوکراین را صادر کرد. این تحول چند روز بعد از آن رخ داد که مسکو رسماً استقلال جمهوری‌های «دونتسک» و «لوهانسک» در شرق اوکراین را به رسمیت شناخت.

ولادیمیر پوتین هدف از عملیات نظامی کشورش را «غیرنظامی کردن اوکراین» و «نازی‌زدایی» از این کشور اعلام کرد.

روسیه همچنین اعلام کرده اوکراین به تعهداتش ذیل توافقات مینسک که در سال‌های ۲۰۱۴ و ۲۰۱۵ برای حل مناقشه‌های موجود میان جدایی‌خواهان و کی‌یف حاصل شده بود عمل نکرده است.

روسیه از ابتدای عملیات نظامی خود در اوکراین تأکید کرده که هیچ برنامه‌ای برای اشغال سرزمین‌های اوکراینی ندارد، بلکه هدفش غیرنظامی کردن و نازی‌زدایی از این کشور است.

منبع: فارس

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
ایستاده در سیل

روایت دست‌اول امدادگران از عملیات جست‌وجو و نجات در سیل امامزاده داوود و فیروزکوه

ایستاده در سیل

همه زنده زنده سوختند

نصرت‌الدین نصراللهی تنها شاهد حادثه سقوط هواپیمای فرماندهان جنگ، از آن روز می‌گوید

همه زنده زنده سوختند

نیازمندی ها