گزارش «جام‌جم» از صادرات چراغ خاموش مرغ و تخم‌مرغ به افغانستان و عراق

صادرات بی‌موقع؛ غفلت از ذخیره‌سازی

اتحادیه سراسری مرغداران گوشتی کشور خواستار برخورد دستگاه قضایی با منتشرکنندگان کلیپ معدوم‌ سازی مرغ‌ های بیمار در یک واحد مرغداری شد.
کد خبر: ۱۳۶۸۷۳۴

به گزارش جام جم آنلاین، به تازگی کلیپی در فضای مجازی انتشار یافته است که در آن مرغ‌های بیمار یک واحد مرغداری با وضع ناراحت کننده ای توسط کارگران مرغداری معدوم و جمع‌آوری می‌شوند.

زمان و مکان این کلیپ مشخص نیست و اتحادیه سراسری مرغداران گوشتی کشور احتمال قدیمی بودن آن را بیان کرده است. پخش این فیلم قطعا با هدف التهاب در بازار و مرتبط کردن آن با حذف یارانه ارز ۴۲۰۰ نهاده‌های دام و طیور است در حالی که مرغ‌های این واحد، دچار بیماری بوده و باید طبق پروتکل‌های مرسوم معدوم می‌شده است.

در سال‌های گذشته بیمار شدن گله‌های مرغداری‌ها به بیماری‌های مختلف، امری مرسوم بوده که طبق پروتکل‌های بهداشتی مرغ‌ها جمع‌آوری و معدوم می‌شود و هیچ‌گاه فیلم آن ضبط و پخش نشده است.

اتحادیه سراسری مرغداران گوشتی کشور هم در اطلاعیه‌ای در این باره اعلام کرد: انتشار کلیپ دردآور معدوم‌سازی مرغ در یکی از واحدهای مرغداری به شکلی شنیع و ناراحت‌کننده و با مقاصدی خاص موجب درد و رنج جامعه زحمتکش مرغداران کشور و احساسات پاک مردم و مرغداران را جریحه‌دار کرد.

اتحادیه مرغداران اعلام کرده است: بر اساس تصاویر کلیپ و علائم بالینی مرغ‌های موجود در سالن، به علت بیماری و بر اساس ضوابط بهداشتی دستور معدوم‌ سازی این مرغ‌ها تحت عنوان حذف کانون بیماری به منظور جلوگیری از انتشار آلودگی صادر شده که باید این اقدام تحت پروتکل‌های خاص صورت بگیرد. اما در حرکتی مذموم و ناپسند و با اهداف غیرصنفی نسبت به معدوم‌سازی مرغ‌های بیمار به شکلی دردآور اقدام شده است.

این اتحادیه تاکید کرده است: اکنون که اصلاح نظام یارانه‌ای در کشور اجرا شده و جامعه نیاز به آرامش دارد یا از کلیپی قدیمی بهره‌برداری ضد تولید می‌شود و یا عامداً این اقدام با اهداف طراحی و اجرا گردید و کلیپ آن در فضای مجازی منتشر و موجب جریحه‌دار شدن احساسات مردم شده است.

جامعه مرغداران کشور ضمن تقبیح این اقدام و تلاش برای شناسایی عاملان این اقدام شرورانه از مقامات قضایی تقاضا دارد با عاملان اصلی و پشت پرده آن برخورد قاطع کند.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۱ انتشار یافته: ۰
ایستاده در سیل

روایت دست‌اول امدادگران از عملیات جست‌وجو و نجات در سیل امامزاده داوود و فیروزکوه

ایستاده در سیل

همه زنده زنده سوختند

نصرت‌الدین نصراللهی تنها شاهد حادثه سقوط هواپیمای فرماندهان جنگ، از آن روز می‌گوید

همه زنده زنده سوختند

نیازمندی ها