رئیس پلیس مبارزه با قاچاق کالا و ارز پلیس امنیت اقتصادی فراجا خبر داد

کشف بیش از ۱۰۰۰ میلیارد انواع کالای احتکار شده در کشور

فرمانده قرارگاه امین پلیس امنیت اقتصادی فراجا خبر داد:

کشف بیش از ۵۰۰ تن کالای معیشت محور احتکاری | پلمب ۲۸ مرکز متخلف طی ۲۴ ساعت

فرمانده قرارگاه امین پلیس امنیت اقتصادی فراجا از کشف بیش از ۵۰۰ تن انواع کالای اساسی و معیشت محور احتکار شده و پلمب ۲۸ مرکز متخلف نگهداری اقلام اساسی طی ۲۴ ساعت خبر داد.
کد خبر: ۱۳۶۸۷۰۲

به گزارش جام جم آنلاین، سردار غلامرضا رضائیان ضمن عرض تسلیت به مناسبت رحلت جانگداز حضرت امام خمینی (ره) بنیانگذار کبیر جمهوری اسلامی ایران در تشریح جزئیات این خبر اظهار کرد: با عنایت به اینکه تعدادی از سوداگران اقتصادی برای دستیابی به سودهای کلان و نامشروع اقدام به احتکار و خودداری از عرضه اقلام و کالاهای اساسی مورد نیاز مردم می کنند، تشدید اجرای طرح های مقابله با قاچاق، احتکار و اخلال در تولید و توزیع کالاهای اساسی و معیشت محور در کشور به صورت جدی ادامه دارد.

وی با اشاره به پایش‌های اسنادی و میدانی روند فعالیت‌های اقتصادی و نظام عرضه و تقاضا کالاهای اساسی و معیشت محور در کشور افزود: عزم و اراده پلیس امنیت اقتصادی برای برخورد و مقابله با متخلفان و سوداگران اقتصادی بیشتر از هر زمانی بوده و کارآگاهان این پلیس با تشکیل ۸۷۳ گروه مشترک به صورت مستمر و روزانه از مراکز و انبارهای نگهداری و توزیع اقلام و کالاهای اساسی بازدید و بازرسی می کنند.

فرمانده قرارگاه امین پلیس امنیت اقتصادی فراجا تصریح کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته کارآگاهان پلیس امنیت اقتصادی، با خدمت مضاعف و تلاش های شبانه روزی و اقدامات تخصصی پلیسی، محل دپو و احتکار کالاهای اساسی و ضروری را شناسایی و در بازدید و بازرسی از آن ها بیش از ۵۰۰ تن انواع کالای اساسی از قبیل برنج، گندم و آرد، ماکارونی، روغن خوراکی، گوشت قرمز و مرغ، نهاده های دامی و کشاورزی، بیش از ۳۶۷ هزار لیتر روغن موتور و ضد یخ، حدود ۱۳۵ هزار لیتر انواع مواد شوینده و ... را به همراه بیش از ۱۰۲ هزار عدد انواع دارو و حدود ۲ هزار دستگاه انواع لوازم خانگی کشف کردند.

این مقام ارشد انتظامی با اشاره به اینکه کارشناسان در برآوردهای اولیه ارزش اقلام و کالاهای مکشوفه را ۷۰۰ میلیارد ریال برآورد کرده اند، تصریح کرد: در این خصوص ۷۳ دستگاه خودرو توقیف و ۲۸ باب اماکن مرتبط با این امر پلمب و ۱۳۶ متهم پس از تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضائی معرفی و خودروها روانه پارکینگ شدند.

به گزارش پایگاه خبری پلیس، رضائیان در پایان ضمن گرامی داشت یاد و خاطره شهدای قیام خونین و حماسه ۱۵ خرداد گفت: ۱۵ خرداد مبدأ یک جنبش برای ملتی بود که از ظلم و ستم شاهنشاهی به ستوه آمده و نقطه عطفی در تاریخ معاصر ایران اسلامی است.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
ایستاده در سیل

روایت دست‌اول امدادگران از عملیات جست‌وجو و نجات در سیل امامزاده داوود و فیروزکوه

ایستاده در سیل

همه زنده زنده سوختند

نصرت‌الدین نصراللهی تنها شاهد حادثه سقوط هواپیمای فرماندهان جنگ، از آن روز می‌گوید

همه زنده زنده سوختند

نیازمندی ها