مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین المللی پیام البرز

۵۴۰ واحد تولیدی در منطقه ویژه پیام البرز مستقر می شوند

مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین المللی پیام البرز با اشاره به اینکه تا به امروز میزبان ۲۶۰ شرکت صنعتی و دانش بنیان در این منطقه هستیم گفت: در دولت سیزدهم این رقم به ۵۴۰ شرکت خواهد رسید.
کد خبر: ۱۳۶۸۵۲۶

به گزارش جام جم آنلاین البرز:

اکبر قنبرپور» در نشست تخصصی با مدیران شرکت های دانش بنیان در منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین المللی پیام استان البرز  افزود: امسال حدود ۷۰ شرکت به صنایع مستقر در این منطقه افزوده می شود.

او اظهار داشت: با توسعه زیر ساخت ها و واگذاری اراضی به شرکت ها بنا داریم که زمینه هر چه بیشتر استقرار این شرکت را در پیام فراهم کنیم.

او با بیان اینکه امسال حدود ۵۰ هکتار از اراضی پیام آماده سازی و به شرکت ها واگذار می شود به مزیت های استقرار در این منطقه اشاره کرد و افزود: معافیت های گمرکی، استقرار گمرک در منطقه و از سوی دیگر وجود انبارهای عمومی و امکان ایجاد انبارهای اختصاصی از جمله مزیت های این منطقه به شمار می رود.

قنبرپور در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به لزوم بهره مندی شرکت های مستقر در پیام از معافیت های شعاع ۱۲۰ کیلومتری تاکید کرد: با توجه به نامگذاری امسال از سوی مقام معظم رهبری به عنوان تولید، دانش بنیان و اشتغال آفرین به همین منظور در پیام برنامه ریزی هایی انجام شده است.

او ادامه داد: با تحقق این برنامه ها در سال جاری به دنبال این هستیم که میزان استقرار شرکت های دانش بنیان در منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین المللی پیام از هشت درصد به ۲۰ درصد برسانیم.

مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین المللی پیام تاکید کرد: جذب شرکت های دانش بنیان جدید و از سوی دیگر کمک به شرکت های مستقر در منطقه با ارائه آموزش های لازم و تبدیل آنها به دانش بنیان از جمله برنامه هایی است که برای توسعه شرکت های دانش بنیان در پیام در حال اجرایی کردن آن هستیم.

قنبرپور در بخش دیگری از سخنان خود به ایجاد مرکز نوآوری در منطقه ویژه اقتصادی پیام با مشارکت بخش خصوصی اشاره کرد و گفت: همچنین ایجاد خانه صنایع خلاق در این منطقه به خصوص صنایع مرتبط با حوزه آی.تی و آی.سی.تی در برنامه های ما قرار گرفته است.

او راه اندازی کمپ های تخصصی آموزش منابع انسانی با هدف از بین بردن خلا نیروی انسانی در این بخش  را از دیگر برنامه ها عنوان کرد و گفت: با عقد تفاهم نامه‌ای با پارک علم و فناوری صنایعی که در پارک های علم و فناوری ایجاد می شوند می توانند برنامه های توسعه ای خود را در پیام اجرایی کنند.

 

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
عصر برده‌داران مجازی

گفت‌و‌گوی «جام‌جم» با فرزاد مؤتمن، در باب کتابخوانی و بازیگری‌اش در فیلم «خاطرات بندباز»

عصر برده‌داران مجازی

نیازمندی ها