مدیرکل دفتر حسابرسی سازمان امور مالیاتی کشور:

جریمه مالیاتی در انتظار مؤدیانی که شغل واقعی خود را پنهان کنند

مدیرکل حسابرسی سازمان مالیاتی گفت: در صورتی که فعالیت انتخاب شده در ثبت نام مودیان با فعالیت اقتصادی واقعی وی مطابقت نداشته باشد، از منظر سازمان، وی اظهارنامه نداده و مشمول جریمه می‌شود.
کد خبر: ۱۳۶۸۱۲۵

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از سازمان امور مالیاتی، مدیرکل دفتر حسابرسی سازمان امور مالیاتی کشور گفت: در صورتی که نوع فعالیت انتخاب شده در ثبت نام مؤدیان با فعالیت اقتصادی واقعی مودی مطابقت نداشته باشد، از منظر سازمان، مؤدی برای فعالیت اقتصادی واقعی خود، اظهارنامه تسلیم نکرده و مشمول جریمه خواهد شد.

شاهین مستوفی اظهار داشت: مالیات مقطوع تعیین شده بابت عملکرد سال ۱۴۰۰ برای مشمولین تبصره ماده ۱۰۰ قانون مالیات‌های مستقیم، صرفاً برای فعالیت اقتصادی انتخاب شده در فرم مربوطه قابل استناد می‌باشد و در صورتی که نوع فعالیت اقتصادی انتخاب شده با فعالیت اقتصادی واقعی مؤدی مطابقت نداشته باشد، مؤدی برای فعالیت اقتصادی واقعی خود اظهارنامه تسلیم نکرده است.

مستوفی افزود: بدیهی است این عدم تطابق منجر به این خواهد شد که مؤدی از هرگونه معافیت و نرخ صفر مالیاتی بابت فعالیت اقتصادی ابراز نشده، محروم شود.

وی تصریح کرد: این مؤدیان بابت درآمد ناشی از فعالیت کتمان شده، علاوه بر مرتکب شدن جرم مالیاتی، مشمول ۳۰ درصد جریمه غیر قابل بخشودگی خواهند شد.

مدیرکل دفتر حسابرسی مالیاتی با بیان اینکه خردادماه موعد ارائه اظهارنامه مالیاتی اشخاص حقیقی و صاحبان مشاغل است، گفت: برخورداری از هر نوع معافیت یا نرخ صفر و مشوق مالیاتی، منوط به ارائه صحیح اظهارنامه الکترونیکی مالیاتی در موعد مقرر قانونی است.

شاهین مستوفی اظهار داشت: اشخاص حقیقی (صاحبان مشاغل) مطابق قانون باید اظهارنامه مالیاتی یا فرم موضوع تبصره ماده ۱۰۰ عملکرد سال ۱۴۰۰ خود را تا پایان خردادماه سال جاری به صورت الکترونیکی و از طریق درگاه ملی مالیات به آدرس my.tax.gov.ir ارسال و مالیات خود را پرداخت کنند.

وی با اشاره به اینکه مؤدیان می‌توانند با ارائه اظهارنامه شفاف از فرصت پذیرش خود اظهاری مالیاتی یا فرم مذکور برخوردار شوند، افزود: سازمان امور مالیاتی کشور امسال مفاد تبصره ماده ۱۰۰ قانون مالیات‌های مستقیم را از حیث تعیین مالیات مقطوع با رویکردی جدید و بر اساس اطلاعات و دیتاهای واصله از جمله اطلاعات خرید و فروش، اطلاعات حساب‌های بانکی (POS) و سایر اطلاعات موجود در پایگاه‌های سازمان اجرا می‌نماید.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
ایستاده در سیل

روایت دست‌اول امدادگران از عملیات جست‌وجو و نجات در سیل امامزاده داوود و فیروزکوه

ایستاده در سیل

همه زنده زنده سوختند

نصرت‌الدین نصراللهی تنها شاهد حادثه سقوط هواپیمای فرماندهان جنگ، از آن روز می‌گوید

همه زنده زنده سوختند

نیازمندی ها