رئیس ستاد ثبت‌نام اداره کل آموزش و پرورش استان کرمانشاه از آغاز ثبت‌نام دانش آموزان در مدارس استان خبر داد.
کد خبر: ۱۳۶۷۲۹۹

به گزارش جام جم آنلاین کرمانشاه؛ به نقل از ایسنا،  بهمن نریمانی، با بیان اینکه ثبت نام کلاس اولی ها از اول خرداد در مدارس آغاز شده، گفت: تمامی کلاس‌ اولی ها باید با همراه داشتن مدارک شناسایی شامل شناسنامه نوآموز کلاس اولی و شناسنامه و کارت ملی والدین، به نزدیکترین مدرسه محل سکونت خود مراجعه کرده و نسبت به ثبت نام در مدارس اقدام کنند.

وی اضافه کرد: نوآموزان کلاس اولی بعد از ثبت نام در مدارس برای ارزیابی سلامت جسمی و آمادگی تحصیلی به پایگاه های سنجش سلامت ارجاع می‌شوند و پس از گذراندن این مرحله ثبت نام آنها در مدارس قطعی خواهد شد.

رئیس ستاد ثبت نام استان کرمانشاه افزود: پیش‌بینی می‌شود در سال تحصیلی جدید افزایش حدود 1200 نفری تعداد نوآموزان کلاس‌اولی استان را شاهد باشیم و حدود 35 هزار دانش‌آموز کلاس اولی در مدارس استان ثبت‌نام شوند.

 وی در ادامه با بیان اینکه کار ثبت نام دانش‌آموزان دیگر مقاطع در مدارس پس از اتمام امتحانات پایان سال و دریافت کارنامه نهایی خواهد شد، گفت: فقط برای ثبت‌نام دانش‌آموزان سه پایه اول، هفتم و دهم نیاز به مراجعه حضوری والدین به مدارس است.

نریمانی یادآوری کرد: میان پایه‌ها نیازی به مراجعه به مدارس برای ثبت نام ندارند و ثبت نام آنها بدون حضور اولیای آنها خودبخود انجام خواهد شد و تنها در مواردی که تغییر مدرسه دانش‌آموز نیاز باشد باید به صورت حضوری به مدارس مراجعه شود.

 نریمانی در ادامه با بیان اینکه رعایت ثبت نام بر مبنای محل سکونت دانش آموزان از سوی مدارس الزامی است، گفت: خانواده ها بدانند بهترین مدرسه برای تحصیل دانش آموزان نزدیک ترین مدرسه به محل سکونتشان است، لذا از اصرار برای ثبت نام فرزندانشان در مدارس دور از محدوده جغرافیایی محل سکونت صرف نظر کنند.

رئیس ستاد ثبت‌نام اداره کل آموزش و پرورش استان کرمانشاه  اشاره‌ای هم به در نظر گرفتن اکیپ هایی برای نظارت بر فرآیند ثبت نام دانش آموزان در مدارس داشت و گفت: خانواده ها می توانند شکایات مرتبط با فرآیند ثبت نام دانش آموزان را با شماره تماس 38233748 اعلام کرده و یا مراجعه به سایت شکایات آموزش و پرورش https://shekayat.medu.ir/پیگیری کنند و ظرف مدت سه روز تا یک هفته پاسخ لازم را دریافت کنند.

وی ادامه داد: مدارس حق دریافت هیچ‌گونه وجهی، به‌ استثنای حق بیمه و پول کتاب را هنگام ثبت‌نام دانش آموزان ندارند و مدارس غیردولتی نیز تنها براساس الگوی شهریه مصوب، می‌توانند شهریه دریافت کنند که البته چون هنوز مبلغ شهریه های سال تحصیلی جدید اعلام نشده، مدارس باید بر مبنای شهریه های سال گذشته از دانش آموزان وجه دریافت کنند.

 وی  برآورد کرد در سال تحصیلی جدید بیش از 360 هزار دانش آموز در مدارس استان ثبت نام شوند.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
ایستاده در سیل

روایت دست‌اول امدادگران از عملیات جست‌وجو و نجات در سیل امامزاده داوود و فیروزکوه

ایستاده در سیل

همه زنده زنده سوختند

نصرت‌الدین نصراللهی تنها شاهد حادثه سقوط هواپیمای فرماندهان جنگ، از آن روز می‌گوید

همه زنده زنده سوختند

نیازمندی ها