نخست وزیر رژیم صهیونیستی اعتراف کرد که آینده این رژیم در خطر است.
کد خبر: ۱۳۶۷۰۰۴
به گزارش جام جم آنلاین، «نفتالی بنت» نخست وزیر رژیم صهیونیستی این مطلب را در واکنش به کناره گیری یکی از شرکای کابینه ائتلافی رژیم صهیونیستی بیان داشت.

«گیدا ریناوی زعبی» نماینده پارلمان رژیم صهیونیستی از حزب "میرتس" روز پنجشنبه از پارلمان و طبیعتا از ائتلاف حاکم در این رژیم کناره گیری کرد.

با کناره گیری زعبی از ائتلاف حاکم، تعداد کرسی‌های این ائتلاف در پارلمان به ۵۹ کرسی رسید و در اقلیت قرار گرفت.

پارلمان رژیم صهونیستی ۱۲۰ کرسی دارد که تا پیش از این ۶۰ کرسی از آن ائتلاف حاکم و ۶۰ کرسی در دست جناح اپوزیسیون بود.

ائتلاف حاکم رژیم صهیونیستی که کابینه ائتلافی را با ریاست دوره‌ای "نفتالی بنت - یائیر لاپید" تشکیل داد، اساسا تا یک ماه پیش یعنی ماه آوریل ۶۱ کرسی داشت، اما در این ماه یکی از نمایندگان پارلمان این رژیم به نام» عدیت سیلمان» از حزب

«یمینا» از حمایت خود از این کابینه ائتلافی کنار کشید تا تعداد کرسی‌های ائتلاف حاکم در پارلمان به ۶۰ کرسی کاهش یابد و اکنون نیز زعبی به عنوان دومین نفر از ائتلاف حاکم خارج شد تا اینگونه تعداد کرسی‌های این ائتلاف در پارلمان و به

طبع آن کابینه ائتلافی برآمده از آن به ۵۹ کرسی کاهش یابد و در پارلمان در اقلیت قرار گیرد.

این در حالی است که هم اکنون کابینه ائتلافی بنت - لاپید تلاش می‌کند تا زعبی را به صرف نظر کردن از کناره گیری خود از پارلمان و به طبع ائتلاف حاکم متقاعد کند.

در پی این تصمیم زعبی، بنت در شبکه‌های اجتماعی نوشت: "برعهده گرفتن مسئولیت تشکیل یک کابینه نجات از جانب خودم گزینه‌ای دشوار بود، اما آینده اسرائیل در خطر است و ما باید برای حفظ وحدت اسرائیلی‌ها بجنگیم".

کابینه ائتلافی بنت و لاپید یک کابینه نامتجانس است، زیرا در آن از طیف راست گرفته تا میانه و چپ با عقاید و تفکرات کاملا متفاوت و بعضا متضاد عضویت دارند.

این کابینه متشکل از احزاب راستگرای "یمینا، اسرائیل بیتنا، امید جدید" و احزاب میانه "آبی - سفید، آینده وجود دارد و کار" و حزب چپگرای "میرتس" به همراه "فهرست عربی یکپارچه" به ریاست "منصور عباس" است.
 
منبع: ایرنا
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها