برخورد سازمان تعزیرات حکومتی با صاحبخانه‌های خاطی

معاون سازمان تعزیرات حکومتی گفت: ستاد تنظیم بازار به سازمان تعزیرات حکومتی مأموریت داده تا با کسانی که نرخ اجاره بهای مسکن را فراتر از آنچه در قانون آمده افزایش دهند، برخورد تعزیراتی کند.
کد خبر: ۱۳۶۶۹۶۵

به گزارش جام جم آنلاین، محمدعلی اسفنانی معاون سازمان تعزیرات حکومتی در برنامه میز اقتصاد خبر ۱۴ سیما در پاسخ به این سوال که ضمانت اجرای مصوبات شما چیست، اظهار داشت: ستاد تنظیم بازار به سازمان تعزیرات حکومتی مأموریت داده تا با کسانی که نرخ اجاره بهای مسکن را فراتر از آنچه در قانون آمده افزایش دهند، برخورد تعزیراتی کند.

وی افزود: در بحث تخلیه ملک مورد اجاره پیش از این هم ضمانت اجرایی در قانون وجود داشت؛ اما آنچه در مصوبه تنظیم بازار آمده، این است که میزان اجاره‌بها مشخصاً تعیین شده است.

اسفنانی با تاکید بر اینکه آنچه مصوبه شورای تنظیم بازار است، طبق قانون لازم‌الاجراست، گفت: گفتند دادگاه‌ها از صادر کردن حکم تخلیه برای صاحبخانه‌ ها خودداری کنند؛ این موضوع در دادگاه‌ها و شورای حل اختلاف بود و برخی به آن عمل می‌کردند و برخی هم به این دلیل که این قانون نیست، به آن عمل نمی‌کردند.

معاون سازمان تعزیرات حکومتی با بیان این‌که در تهران و در دیگر کلانشهرها میزان اجاره بها قطعی بوده و میزان افزایش آن مشخص شده است، گفت: طبیعتاً اگر شکایتی در این زمینه وجود داشته باشد؛ مبنی بر اینکه صاحبخانه‌ای میزان اجاره بها را امسال نسبت به پارسال بیش از مبلغ تعیین شده، افزایش داده باشد؛ این تخلف است و برخورد تعزیراتی با صاحبخانه انجام خواهد شد.

وی با بیان این‌که مالکین بنا به توافق با مستاجر اقدام به افزایش اجاره بها می‌کنند؛ گفت: در بسیاری از موارد ما شاهدیم که صاحبخانه‌ها بدون اینکه چیزی از توافق خود با مستأجر در سامانه ثبت کنند یا در قراردادهای عادی بدون اینکه چیزی ثبت شود؛ با توافق اقدام به تمدید قرارداد می‌کنند اما اگر بیش از میزان معین، اجاره بها افزایش یافته، ثبت و قراردادی تنظیم شود؛ تخلف است.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها