title
استاندار زنجان با اشاره به اجرای اصلاحات اقتصادی اخیر دولت گفت: این اتفاق یک دوراندیشی از سوی نظام جمهوری اسلامی در راستای صیانت از دارایی های نظام و کشور است.
کد خبر: ۱۳۶۶۳۵۱
به گزارش جام جم آنلاین زنجان، محسن افشارچی در یادواره شهدای طلاب و روحانی استان زنجان با بیان اینکه انجام طرح اصلاحات اقتصادی در شرایط فعلی اجتناب ناپذیر بود افزود: در حال حاضر مسئله اصلی این است که اگر اجازه دهیم داشته های ما را قاچاق کنند نمی توانیم آنها را جایگزین کنیم بنابراین باید قدر آنها را بیش از پیش بدانیم.

وی به هدف اصلی اجرای این طرح اشاره کرد و اظهار داشت: دولت در واقع با اجرای این طرح نسبت به داشته های خود دور اندیشی کرده است و با این تصمیم اجازه نمی دهیم داشته‌هایمان از کشور خارج شود.

استاندار زنجان یادآورشد: در شرایط فعلی که با جنگ اوکراین و روسیه همزمان است اگر قیمت ها پایین تر باشد کالاها به راحتی از مرزها خارج و قاچاق می شود لذا باید حواسمان بیشتر دارایی های کشور باشد.
وی در ادامه به مسئله مدیریت یارانه آرد و نان در استان زنجان هم اشاره کرد و گفت: فرایند نان مستقل از آزادسازی قیمت های کالاها است ‏که البته به دلیل جنگ روسیه و اوکراین این ۲ مسئله در کنار هم قرار گرفتند ولی به هیچ عنوان نگرانی وجود ندارد.

مقام عالی استان افزود: طرح آزادسازی قیمت‌ها با آرامش پیش می‌رود و همه تلاش ما این است که نانوایی های نان فانتزی زنجان را هم وارد این طرح کنیم تا ساندویچی ها هم نان ارزان تهیه کنند.

وی خاطر نشان کرد: مردم باید بدانند که این تصمیم در سال ۹۷ گرفته شده بود و دولت قبلی هم تصمیم گرفت یک سری اجناس غیر ضروری را از شمول ارز خارج کند ولی نتوانست این کار را ادامه دهد و اقلامی مانند گندم، روغن، نهاده‌های دامی و دارو را از شمول طرح خارج کند.

استاندار زنجان همچنین در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به آیه ۲۴ سوره توبه در ارتباط با اهمیت جهاد، گفت: مضمون این آیه این است که گذشتن از پدر و مادر و همسر و فرزند برای دفاع از کشور بسیار سخت است و بر اساس این آیه اگر کسی نتواند در راه دفاع از میهن و ارزش های ناب انسانی از داشته هایش بگذرد باید منتظر اجرای وعده و امر الهی باشد.

وی تاکید کرد: همه شهدا از جان و مال و محبت پدر و مادر و همسر و فرزند گذشتند که توانستند در راه کشور ایثار کنند.

گفتنی است؛ استان زنجان ۴۰ شهید روحانی تقدیم نظام و انقلاب کرده است و این یادواره شهدای طلاب و روحانی استان زنجان در راستای کنگره سراسری چهار هزار شهید روحانی کشور، در سالن اجتماعات نور مجتمع فرهنگی ورزشی شهید عطایی زنجان، برگزار شد.
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها