برخورد قاطع و سریع با اخلالگران اقتصادی
دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان هشدار داد:

برخورد قاطع و سریع با اخلالگران اقتصادی

امام جمعه ساوه :

بیماری نظام اقتصادی یک میراث به ‌ جای ‌ مانده از گذشته است

امام جمعه ساوه گفت: شرایط منطقه‌ای و جهانی که آبستن ده‌ها حادثه در نقاط مختلف جهان است ما را به آینده ‌ نگری و حرکت به سمت تحقق سریع‌تر اقتصاد مقاومتی و مصون ‌سازی عرصه‌های اقتصاد ملی سوق می‌دهد.
کد خبر: ۱۳۶۶۳۲۰

 به گزارش جام جم آنلاین ساوه :حجت‌الاسلام جعفر رحیمی در خطبه‌های امروز نماز جمعه ساوه در تبیین اهمیت برنامه اقتصادی دولت سیزدهم اظهار کرد: امروز کمتر کسی است که به اشکالات اساسی و مزمن کشور در حوزه اقتصادی اذعان نداشته باشد.

وی افزود: بیماری نظام اقتصادی یک میراث به ‌ جای ‌ مانده از گذشته است که از دهه پایانی عمر رژیم طاغوت شروع شده و پس از انقلاب نیز علیرغم تلاش‌های انجام گرفته، به سامان مطلوب خود نرسیده است.

امام جمعه ساوه با بیان اینکه تورم بالای ۵۰ سال است که مهمان ایرانیان است، ادامه داد: دولت‌های مختلف پس از انقلاب به دلایل مختلف از اصلاح جدی ساختار اقتصاد کشور یا بازمانده‌اند یا نخواسته‌اند، لذا همگان به این نکته باور دارند که این اصلاحات به یکباره و دفعی اتفاق نخواهد افتاد و باید با حرکت سنجیده و گام به گام و البته قاطعانه حرکت کرد.

رحیمی با اشاره به اینکه در حال حاضر رفع موانع شکوفایی اقتصادی و همچنین حرکت به سمت تحقق اقتصاد مقاومتی دو ماموریت اساسی دولت است، گفت: درحال حاضر موانع زیادی بر سر راه دولت برای شکوفایی اقتصادی و رشد مطلوب وجود دارد که " یارانه غیرهوشمند " یا ارز ترجیحی یکی از آن معضلات بزرگ است، یارانه‌ای که به ‌جای آن ‌که در انتهای زنجیره مصرف( در سفره‌های مردم) توزیع شود در ابتدای زنجیره( واردکنندگان کالا) قرار می‌‌گیرد، به طوری که گاهی یارانه ۱۵ میلیون نفر به جیب یک نفر می‌رود.

وی با تاکید بر اینکه دولت برنامه‌های عقب مانده و به جای مانده دیگری را از دهه‌های قبل، بر دوش دارد عنوان کرد: اصلاح نظام بانکی، اصلاح نظام مالیاتی، اصلاح ساختار بودجه، بهبود فضای کسب و کار، اصلاح نظام توزیع کال ، دانش بنیان کردن اقتصاد،  مقابله با آسیب پذیری اقتصاد کشور از تکانه‌های سیاسی در جهان و منطقه و مقابله با بسترهای فسادزا در اقتصاد و شفاف سازی مالی و پولی در عرصه‌های مختلف بخشی از این برنامه هاست .

حجت السلام جعفر رحیمی اضافه کرد : طبیعی است توقع نداریم همه اینها و در یک زمان توسط دولت کنونی آغاز و اجرا شود اما این انتظار درست است که باید دولت کنونی با استفاده از شرایط داخلی و خارجی گام‌های مهم را بر دارد و مردمی سازی یارانه‌ها از اصلی‌ترین گام‌های مانع زدایی برسر راه رشد اقتصادی است.

وی با تاکید براینکه تا در مسیر حرکت رشد اقتصادی مانع زدایی درست نشود و ریل گذاری صحیح صورت نپذیرد، تحقق اهداف و سیاست‌های اقتصاد مقاومتی شدنی نیست، خاطرنشان کرد: اگر این اتفاق رخ ندهد درب‌های اقتصاد ایران دوباره بر همان پاشنه خواهد چرخید و تحقق عدالت اقتصادی که از اساسی‌ترین ابعاد عدالت است متوقف یا کُند شده و به افزایش فاصله طبقاتی خواهد انجامید.

خطیب نماز جمعه ساوه در شرایط کنونی دولت سیزدهم را ناچار به انجام این اصلاحات دانست و تصریح کرد: اقتصاد کشور تاب آوری این همه مشکلات مزمن را دیگر ندارد لذا دولت سیزدهم به ‌ درستی و برخلاف دولت‌های قبل، اصلاح اقتصادی را نه از سال پنجم و هفتم، بلکه از سال اول شروع می‌کند. 

وی گفت اهمیت اصلاحات اقتصادی آنگاه بیشتر رخ مینمایاند تا به ‌خوبی بفهمیم ارز ترجیحی و بیماری‌هایی از این دست چه بلایی را بر سر اقتصاد ما آورده است.

به گفته امام جمعه ساوه شرایط منطقه‌ای و جهانی که آبستن ده‌ها حادثه در نقاط مختلف جهان است ما را به آینده ‌ نگری و حرکت به سمت تحقق سریع‌تر اقتصاد مقاومتی و مصون ‌سازی عرصه‌های اقتصاد ملی سوق می‌دهد.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها