سرپرست معاونت امور آزمون‌های سازمان سنجش آموزش کشور گفت: سازمان سنجش هیچ ثبت‌نام جدیدی از داوطلبان جامانده کنکور کارشناسی‌ارشد و متقاضیان دیگر آزمون‌های سال ۱۴۰۱ به عمل نمی‌آورد.
کد خبر: ۱۳۶۶۳۱۶

به گزارش جام جم آنلاین از سازمان سنجش آموزش کشور، حسن مروتی با اشاره به برگزاری آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۱۴۰۱ در روزهای ۲۸، ۲۹ و ۳۰ اردیبهشت ماه تاکید کرد: ثبت نام جدید نه در این آزمون و نه در دیگر آزمون های سازمان سنجش در چند روز باقی مانده به برگزاری آزمون از طریق باجه های رفع نقص میسر نیست زیرا فرایند برگزاری آزمون در حال اجرا، دفترچه سوالات و پاسخنامه ها شخصی سازی و آماده است؛ بنابراین امکان اضافه کردن فرد جدید وجود ندارد.

وی با تأکید بر اینکه با توجه به حضوری شدن کلاس‌های دانشگاهی، مؤسسات آموزشی و درخواست‌های واصله از داوطلبان به این سازمان مبنی بر تغییر حوزه آزمون کارشناسی ارشد از شهرستان محل اقامت به شهرستان محل تحصیل، ادامه داد: برای مساعدت به این گروه از داوطلبان تمهیداتی اندیشیده شد، تا در صورتی که محل تحصیل آنها با محل اقامت شان متفاوت بود از پنج تا هفت اردیبهشت حوزه امتحانی خود را در صورت تمایل به شهر محل تحصیل تغییر دهند. بالغ بر 5500 داوطلب در این خصوص از طریق درگاه اطلاع رسانی سازمان درخواست داده و حوزه امتحانی آنان تغییر کرد.

سرپرست معاونت امور آزمون‌های سازمان سنجش آموزش کشور با اشاره به امکان چاپ کارت ورود به جلسه آزمون از امروز ۲۵ اردیبهشت ماه بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور، در خصوص مغایرت سهمیه مندرج در کارت ورود به جلسه آزمون با سهمیه ثبت نامی داوطلب گفت: اگر داوطلب، متقاضی سهمیه رزمندگان و ایثارگران بوده و سهمیه آنان مورد تأیید ارگان ذیربط قرارگرفت، همان سهمیه انتخابی بر روی کارت ورود به جلسه درج شده است. در صورتی که داوطلب متقاضی سهمیه رزمندگان بوده ولی سهمیه آنان از سوی ارگان ذیربط مورد تأیید قرار نگرفت در کارت شرکت در آزمون داوطلب در مقابل عنوان سهمیه، رزمنده درج نشده است.

مروتی خاطر نشان کرد: متقاضیان استفاده از سهمیه‌های ایثارگران، بنیاد شهید و امور ایثارگران و سهمیه رزمندگان ارگان وزارت جهاد کشاورزی، سپاه پاسداران (سازمان بسیج مستضعفین) و واحدهای تابعه ستاد کل نیروهای مسلح جهت اعلام مغایرت لازم است حداکثر تا ۳۰ اردیبهشت به درگاه اطلاع رسانی این سازمان (قسمت ویرایش اطلاعات) در کارت ورود به جلسه مراجعه و با توجه به توضیحات مندرج در این درگاه نسبت به اصلاح و ویرایش سهمیه خود اقدام کنند تا در صورت تأیید سهمیه توسط ارگان مربوط، سهمیه برای آنان اعمال شود.

وی تاکید کرد: داوطلبانی که در زمان ثبت‌نام، متقاضی استفاده از سهمیه بودند ولی سهمیه آنان به هر دلیل از طرف ارگان ذیربط مورد تایید قرار نگرفت، برای بررسی و روشن شدن وضعیت سهمیه خود (بعد از ویرایش) حداکثر تا اول خرداد ماه علت تایید نشدن سهمیه را از ارگانهای ذیربط پیگیری کنند تا در صورت تایید سهمیه توسط ارگان ذیربط، سهمیه درخواستی اعمال شود، در غیر اینصورت با سهمیه آزاد گزینش خواهند شد و هیچ‌گونه اعتراضی پذیرفته نیست.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها