رئیس دانشگاه بین‌المللی امام رضا(ع) مطرح کرد:

مشارکت 31 دانشگاه از سراسر کشور در همایش «اوقات فراغت»

title
رئیس دانشگاه بین‌المللی امام رضا(ع) گفت: بیش از 80 عضو هیئت‌علمی از سراسر کشور و 31دانشگاه در برگزاری دومین همایش ملی و اولین همایش بین‌المللی نیمه مجازی «اوقات فراغت» با این دانشگاه مشارکت کردند.
کد خبر: ۱۳۶۶۲۶۴
به گزارش جام جم آنلاین خراسان رضوی ،مرتضی رجوعی؛ رئیس دانشگاه بین‌المللی امام رضا(ع) در نشست خبری دومین همایش ملی و اولین همایش بین‌المللی نیمه مجازی «اوقات فراغت» که صبح امروز با حضور جمعی از اصحاب رسانه در محل این دانشگاه برگزار شد، به فلسفه برگزاری و مأموریت این همایش اشاره کرد و گفت: اولین همایش ملی اوقات فراغت با شعار «شهر سالم و تفریحات سالم» در بهمن‌ماه سال گذشته برگزار شد.این مقام مسئول بیان کرد: باتجربه خوبی که در همایش نخست حاصل شد همایش دوم با دامنه و وسعت بیشتری با شعار «محرومیت‌زدایی با توسعه ورزش تربيتي و سبك زندگي سالم» برگزار خواهد شد. 
وی مدیریت و برنامه‌ریزی (آینده‌پژوهی و مطالعات راهبردی) در اوقات فراغت، سبک زندگی و غنی‌سازی آن در جامعه با ترویج اوقات فراغت ورزشی، مطالعات مبانی اسلامی و دینی در اوقات فراغت، جامعه‌شناسی و مطالعات فرهنگی(فلسفه و تاریخ) اوقات فراغت و مطالعات حقوق و اخلاق در اوقات فراغت ورزشی را از اهداف این همایش برشمرد.
 
ارسال 121 مقاله به دبیرخانه همایش
رجوعی ادامه داد: 121 مقاله به دبیرخانه این همایش ارسال‌شده است که در قالب 85 پوستر و 26 سخنرانی در دومين همايش ملي و اولين همايش بين‌المللي اوقات فراغت که در تاریخ 28 اردیبهشت‌ماه سال جاری به‌صورت نیمه‌حضوری برگزار خواهد شد، ارائه می‌شود.
وی همچنین تصریح کرد: «اعتلای گفتمان فرهنگ رضوی» و «حمایت، هدایت، تسهیلگری و ارتقا مجموعه‌های دانش‌پایه» دو اصل کلیدی ذیل سیاست‌های کلان تولیت آستان قدس رضوی است که می‌تواند هویت‌گر و جهت دهنده به این همایش باشد.
 
مشارکت بیش از 80 عضو هیئت‌علمی و 31 دانشگاه  از سراسر کشور 
وی بابیان اینکه بیش از 80 عضو هیئت‌علمی از سراسر کشور و 31دانشگاه در برگزاری این همایش با ما مشارکت کردند، خاطرنشان کرد: این همایش با 3 رکن اساسی محرومیت‌زدایی، توسعه ورزش تربیتی و سبک زندگی سالم برنامه‌ریزی‌شده است.
رئیس دانشگاه بین‌المللی امام رضا(ع) افزود: توسعه ورزش منجر به مشارکت فعال شهروندان در زنجیره تقاضاهای مستقیم و غیرمستقیم جامعه می‌شود و همچنین با برنامه‌ریزی‌های اوقات فراغت شاهد توسعه اقتصادی مناطق محروم هستیم. 
رجوعی تصریح کرد: با توجه به شرایط حاکم بر فضای کشور و دنیا این همایش می‌تواند فتح بابی برای آگاه‌سازی اقشار مختلف جامعه باشد تا با شناخت فضای مسیر اوقات فراغت هر چه‌بهتر به اقشار جامعه خدمت کنیم.
 
اوقات فراغت زمینه‌ای برای بهداشت جسم و روان 
وحید ساعتچیان دبیر دومین همایش ملی و اولین همایش بین‌المللی نیمه مجازی «اوقات فراغت» نیز در ادامه این نشست عنوان کرد: این همایش با شعار محرومیت‌زدایی و سبک زندگی سالم برگزار می‌شود که هرکدام از این کلیدواژه‌ها مفهوم خاص خود را دارد.
وی بیان کرد: توجه به اوقات فراغت زمینه‌ای را برای بهداشت جسم و روان فراهم می‌آورد و از همین رو نیاز به توجه ویژه‌ای دارد، این همایش فارغ از ارائه اطلاعات علمی سه پیش نشست تخصصی را با عناوین مفرح و اشتغال آفرین، سلامت و سالمندی در فعالیت‌های فراغتی و «بازشناسي ترجيحات گذراندن اوقات فراغت ايرانيان بين تفريحات سالم ورزشي و ناسالم غيرفعال» برگزار کرده است.
دومين همايش ملي و اولين همايش بین‌المللی اوقات فراغت با شعار «محرومیت‌زدایی با توسعه ورزش تربيتي و سبك زندگي سالم» با حمايت علمي و معنوي بيش از 30 دانشگاه و موسسه آموزش عالي در كشور، با رويكرد توسعه ورزش تربيتي به‌صورت نيمه مجازي 28 و 29 اردیبهشت‌ماه 1401، به همت دانشگاه بین‌المللی امام رضا(ع) و با ميزباني مشترك دانشگاه‌های رازي كرمانشاه و هنر تهران برگزار مي‌شود.
علاقه‌مندان جهت كسب اطلاعات بيشتر در مورد دومين همايش ملي بین‌المللی اوقات فراغت می‌توانند به نشاني اينترنتي https://leisurecongress.imamreza.ac.ir مراجعه نمايند.
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها