استاندار ایلام در دیدار با رئیس جهاد دانشگاهی کشور:

اصلاح نژاد دام توسط جهاد دانشگاهی در ایلام ضرورت دارد

استاندار ایلام در دیدار با رئیس جهاد دانشگاهی کشور گفت: اصلاح نژاد دام توسط جهاد دانشگاهی در ایلام ضرورت دارد
کد خبر: ۱۳۶۶۱۸۱
به گزارش جام جم آنلاین ایلام ؛  دکتر حسن بهرام نیا در دیدار با دکتر حمید رضا طیبی رییس جهاد دانشگاهی کشور که با حضور دکتر سارا فلاحی نماینده استان در مجلس شورای اسلامی برگزار شد با عنوان این مطلب که یکی از وظایف ذاتی جهاد دانشگاهی توجه ویژه به مقوله فرهنگ است اما در این حوزه عملکرد رضایت بخشی نداشته است.

وی در ادامه با اشاره به ظرفیت های استان در بخش های مختلف گفت: استان ایلام همچنین از نظر کشاورزی دارای ظرفیت های بالایی است و اگر چنانچه اصلاح نژاد دام در دستور کار قرار گیرد بسیاری از مشکلات دامداران استان رفع می شود.

استاندار ایلام با اشاره به ظرفیت های بالای استان در زمینه کشاورزی گفت: با وجود خشکسالی امسال ۱۷۰ هزار تن گندم مرغوب در دهلران برداشت می شود.

دکتر بهرام نیا گفت: اعتبارات لازم برای راه اندازی مرکز درمان ناباروری و سرطان سینه در حد توان استان اختصاص داده خواهد شد.

وی در ادامه خواستار توجه ویژه جهاد دانشگاهی به استان ایلام شد و گفت: در زمینه های علمی، فرهنگی و دیگر حوزه ها جهاد دانشگاهی نگاه خود را به ایلام معطوف کند.

رییس جهاد دانشگاهی کشور نیز در این دیدار گفت: نخستین پژوهشکده گیاهان دارویی در جهاد دانشگاهی ایجاد و تلاش می شود این فعالیت ها افزایش یابد.

دکتر حمیدرضا طیبی در ادامه گفت: جهاد دانشگاهی با توجه به منابع در اختیار تمامی تلاش خود را برای پیشرفت علمی، فرهنگی و فناورانه بکار خواهد گرفت.

وی بیان داشت: اگر چنانچه دانشگاه علوم پزشکی و استان کمک کند مرکز درمان ناباروری و مرکز درمان سرطان سینه در زمان سریعتری به بهره برداری می رسد.
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها