یارانه نقدی

یارانه نقدی این افراد کامل واریز نشد | علت چیست؟

سردرگمی از بابت نحوه پرداخت یارانه جدید دولت هنوز ادامه دارد. شامگاه دوشنبه برنامه اصلاح ارز ترجیحی دولت به مرحله اجرا درآمد. نتیجه این کار تغییر در روال پرداخت یارانه‌های پیشین بود. مجموع یارانه‌نقدی و یارانه معیشتی در هم ادغام شدند و در قالب سرانه‌های ۳۰۰ یا ۴۰۰ هزار تومانی در ماه به حساب سرپرستان خانوار واریز شدند.
کد خبر: ۱۳۶۵۹۶۵

یارانه نقدی جبرانی فعلا برای مردم قابل برداشت نیست

واریز یارانه نقدی از یک دهه پیش به حساب مردم آغاز شد. یارانه نقدی در تمام این مدت با یک مبلغ به مردم ارائه شده است. یارانه نقدی در طی این سال‌ها چندین بار در جهت رعایت عدالت اصلاح و هدفمند شده است. یارانه نقدی برخی افراد طبقات بالاتر جامعه در این سال‌ها حذف شده است. مبلغ یارانه نقدی قرار است که به زودی تغییر کند.

یارانه نقدی جبرانی فعلا برای مردم قابل برداشت نیست

به گزارش جام جم آنلاین به دنبال این تغییرات، واریزی جدید به حساب شماری از سرپرستان خانوار انجام شد. از این دسته برخی بیشتر گرفتند و واریزی برخی دیگر هم کمتر از مقدار اعلامی بود.

علاوه براین شمار دیگری از سرپرستان خانوار بودند که هیچ مبلغی از یارانه جدید به حسابشان واریز نشد.

طی این چند روز وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سازمان هدفمندی یارانه‌ها مسئولیت رسیدگی به اعتراض معترضان یارانه جدید را برعهده دارند. وزارت رفاه از طریق سامانه https://hemayat.mcls.gov.ir/ به معترضان کاهش یا قطع یارانه رسیدگی می‌کند.

سازمان هدفمندی یارانه ها نیز باید به معترضانی رسیدگی کند که هرگز یارانه‌ای دریافت نکرده‌اند.

در این مدت زمانی البته دولت به سرپرستان خانوار، اجازه برداشت از یارانه داد.

هرچند وعده داد که در صورت قبول اعتراض، یارانه معوقه را از اردیبهشت ماه واریز خواهد کرد. با این حال نحوه واریز یارانه‌های جدید از موضوعاتی است که خوانندگان و مخاطبان تجارت‌نیوز به آن توجه نشان داده‌اند:

خدا را شکر کنید که یارانه گرفتید!
«۳ نفریم اما برامون ۸۰۰ تومن واریز شده اگه نفری ۳۰۰ بوده چرا ۱۰۰ تومن کم واریز کردن؟؟؟ یکی از اشناهامون ۳ نفرن یک میلیون تومن براش واریز شده قضیه چیه؟؟؟»

«چرا این یارانه ناقص پرداخت میشه برای ما که خانواده چهار نفره هستیم به جای یک میلیون دویست یک میلیون صد و پنچاه واریز شده. از آشنایان هم هستن که واریز شده و صبح برداشته شده»

«من کارگرهستم درامد روزانه دارم درحق زن بچه من ظلم شده چرا یارانه به من واریز نشده لطفا رسیدگی کنید»

«ایا این دهک واقعی است به خدا نه مگه یک بازنشته تامین اجتماعی چقدر حقوق میگیره که واسه اون نریختید تو رو خدا حق همه رو یکجا و یکدست بدید با این همه گرونی.»

«تا جایی که من فهمیدم بیش از ۷۰ درصد یارانه نگرفتن. بعد اومده میگه مردم نگران افزایش قیمتها نباشید!!!!! پس نگران چی باشیم؟؟»

«یارانهمن تا این ساعت واریز نشده است».

«برای ما زده دهک هفتم ولی واقعا این درست نیست.بعدشم مگه نگفتن تا دهک نهم رو یارانه میدن پس چرا برا ما نریختن.»

«من یارانه نگرفتم تو روستاه زندگی میکنم بیکار هستم بیمه ندارم تا حالا یارانه می گرفتم حالا منو جزدهک دهم زدن من چه دارم من هنوز خونه از خودم ندارم »

«سلام برای ما هنوز واریز نشد چرا؟»
« برو خدا رو شکر کن گرفتی سر ۳۰۰ یا ۴۰۰ بحث داری ماا که نگرفتیم چی»

« این چه طرز دهک بندی است خیلیا هستند که وضع مالی خوبتری نسبت به من دارند نفری ۴۰۰ تومان برایشان واریز شده ولی مانفری ۳۰۰ تومان برایمان واریز شده»

«آقا ما پنج نفریم مستاجرم درآمدی هم هیچ کدام نداریم خودم سرپرست خانوار م که ناشنوا هستم وحتی کارگری هم به من نمیدن چرا برای من ۳۰۰ ریختید نمیدانم»

«خوب ما الان چکار کنیم با امشب میشه ۳نوبت که برای ما نریختن»

«من و پدرم کارمندیم من از خانواده جدا شدم و مجردم چرا یارانه پدر بیچاره م رو قطع کردین»

«همسر بنده کارمند دولت با حقوق۴١٠٠تومان ما خانواده ٣ نفره ٨٠٠ و خورده ای واریز شده یعنی کمتر از٣٠٠تومان با این افزایش چندبرابری کالاهای اساسی چطور زندگی کنیم?»

«اگر بعداً میخواهید یه عده را حذف بکنید حتما دو باره تحقیق بکنید مثل معیشتی به غلط یک عده را محروم نکنید»

«مرحله دوم کی قابل برداشت است .بااین گرانی ۴ برابر اجناس هر ماه باید واریز بشه»

«تا ماه قبل شامل اون دو سه واریزی یارانه بودم،الان هم شرایطم نه تنها تغییر نکرده بلکه بدتر هم شده،هیچ پیامی هم تا کنون نیامده،خدا وکیلی برای یه بازنشسته این وضعیت مناسبی است.لطف کسی جواب. بده.»

«برای ما هم واریز نشده. قیمت ها اینقدر زیاد شده. می خواهم برم روغن بگیرم دیگه نمیشه گرون شده.»

«سلام فقط ما یارانه اولی برامون واریز شده یارانه دوم واریز نشده»

«اونایی ک میگن نیومده برید بانک براتون درستش می‌کنند»

«برای کسانی که در این وضعیت حسابشون مسدوده یه فکری باید کرد که بتونن حداقل بتونن خرید انجام بدن.چون حق برداشت که ندارند!!»

«سلام برای من ۴مرحله ۱۲۰۰واریز شده که جمعا ۴۸۰۰ که همون شب جابجا کردم .ولی میدونم تا چند ماه بهم نمیدن سیستم شیر تو شیر بود ظاهرا»

«به چه علت باید یارانه زن سرپرست خانوار قطع بشه ،پس شما به چه کسانی یارانه دادین»

«برای ما هم که قبلاً یارانه دریافت میکردیم الان یارانه برای ماهم واریز نشده»

« چرا یارانه برای ما نریختن»

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۱۷ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها