رئیس هیأت مدیره انجمن خوراک دام، طیور و آبزیان ایران:

موانع واردات نهاده‌های دامی برداشته شد

نهاده‌های دامی تا پایان خرداد با ارز ۴۲۰۰ تومانی تامین شد

مدیرعامل اتحادیه دامداران با بیان اینکه معادل ۳ هزار میلیارد تومان تخصیص ارز نهاده‌ها انجام شده است گفت: ارز نهاده‌های دامی برای فروردین، اریبهشت و خرداد نیز با دلار ۴۲۰۰ تومانی تامین شد.
کد خبر: ۱۳۶۵۲۱۱
به گزارش جام جم آنلاین، مجتبی عالی مدیرعامل اتحادیه دامداران اظهار داشت: با وجود تحریم، جنگ روسیه و اکراین نیز شرایط را برای تامین نهاده‌ها دشوار‌تر کرده است و موجب شد که برخی بازرگانان به موقع نتوانند برای واردات اقدام کنند.

وی افزود: واردکنندگان نهاده‌های دامی تا اینکه بتوانند برزیل را جایگزین اوکراین کنند، توزیع نهاده‌ها با کمی وقفه همراه شد.

حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی نهاده‌های دامی اعلام نشده

وی در واکنش به نگرانی دامداران به حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی برای واردات و تامین نهاده‌های دامی تصریح کرد: این موضوع که هنوز اعلام نشده است و در صورتی که دولت برنامه‌ای در این خصوص داشته باشد به صورت علنی اعلام می‌کند.

عالی گفت: برخی دامداران حتی موافق حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی واردات نهاده‌های دامی هستند تا قیمت گذاری‌های جدیدی برای محصولات دامداران صورت گیرد.

وی اظهار داشت: اعتراضات جزئی برخی دامداران اکنون پایان یافته است و فعالان این بخش دیدار‌هایی با مسئولین جهاد کشاورزی استان‌ها داشتند.

عالی گفت: وزیر جهاد کشاورزی از هیئت دولت معادل ۳ هزار میلیارد تومان تخصیص ارز گرفته است و نهاده‌های وارداتی در حال  ترخیص و بارگیری است و حتی جو، ذرت و کنجاله سویا در سامانه بارگذاری شده است.

 مدیرعامل اتحادیه دامداران گفت: نهاده‌های دامی برای فروردین، اردیبهشت و خرداد با ارز ۴۲۰۰ تومانی تامین ارز شده است

وی در پاسخ به اینکه آیا این نهاده‌ها اکنون آماده خرید در سامانه هست یا خیر اظهار داشت: حجم زیادی از نهاده‌های دامی در بنادر کشور هست و در حال بارگیری است؛ امیداریم که با سرعت بیشتری برای استفاده دامداران ترخیص شود.
 
منبع: تسنیم 
newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها