دمنوش زردچوبه زنجبیل یک داروی طبیعی است که تنها با چندین ماده اولیه ساده و ظرف مدت زمانی کوتاه آماده می شود.
دمنوش زردچوبه زنجبیل یک داروی طبیعی است که تنها با چندین ماده اولیه ساده و ظرف مدت زمانی کوتاه آماده می شود.
کد خبر: ۱۳۶۴۸۲۲

به گزارش جام جم آنلاین، لزوم تقویت سیستم ایمنی بدن برای مبارزه بهتر با ویروس مختلف بیش از گذشته احساس می شود.

در میان راهکارهای درمانی و حمایتی موجود، استفاده از دمنوش های گیاهی یکی از بهترین، موثرترین و ایمن ترین روش های کمک به حفظ سلامت کلی بدن به شمار می رود.

دمنوش زردچوبه زنجبیل یک داروی طبیعی است که تنها با چندین ماده اولیه ساده و ظرف مدت زمانی کوتاه آماده می شود.

درست مانند زنجبیل، زردچوبه نیز دارای مقادیر زیادی آنتی اکسیدان و در نتیجه فواید ضد التهابی قوی است.

پزشکان و متخصصین تغذیه معتقد هستند که زردچوبه به پاکسازی کبد، تقویت سیستم ایمنی و همچنین هضم غذا کمک می کند.

از این رو در چنین روزهایی که تقریبا همه اطرافیان ما بیمار هستند، یک فنجان چای زنجبیل زردچوبه به عنوان داروی طبیعی بدن وارد عمل می شود.

این دمنوش حاوی ترکیبات بی نظیری است. برای نمونه زنجبیل خود بخشی از سبک زندگی است که در سراسر دنیا محبوبیت فراوانی دارد. این گیاه باستانی در قالب چای یخ زنجبیل و یا لیموناد زنجبیل نیز طرفداران زیادی را به خود اختصاص داده است.

ترکیبات مورد نیاز برای تهیه دمنوش زردچوبه و عسل

لیست مواد تشکیل دهنده دمنوش زنجبیل و زردچوبه بسیار کوتاه است. تنها چیزی که نیاز داریم زردچوبه تازه، زنجبیل تازه، تکه‌های لیموی تازه، عسل (به صورت اختیاری) و آب است. البته یک سری افزودنی ها نیز وجود دارند که در صورت تمایل می توانید از آنها استفاده کنید:

فلفل سیاه و روغن: همانطور که در دستورالعمل های قبلی مانند شیر طلایی نیز اشاره شد، یکی از مهم ترین اجزای مفید زردچوبه کورکومین نام دارد. متأسفانه بدن ما نمی تواند این ترکیب را به طور کامل جذب کند. اینجاست که فلفل سیاه از راه رسیده و به یاری مان می آید. یکی از اجزای فعال فلفل سیاه یعنی پیپرین به بهینه سازی جذب کورکومین کمک می کند و سبب می شود که قادر به استفاده حداکثری از مزایای فوق العاده آن باشیم.

علاوه بر این کورکومین محلول در روغن است. به این معنی که به منظور بهره مندی از پتانسیل کامل آن باید با یک حامل روغنی تعامل داشته باشد و وارد بدن شود.

در حالی که افزودن فلفل سیاه و روغن اختیاری است، یک پیمانه فلفل سیاه و یک چهارم قاشق چایخوری روغن (هر نوع روغنی از جمله نارگیل، آووکادو، هسته انگور و غیره) به شما کمک می کند تا از فواید زردچوبه نهایت لذت را ببرید.

همچنین باید توجه داشت که بیشترین تاثیر ممکن به دنبال مصرف زنجبیل و زردچوبه تازه حاصل می شود. اما اگر به اینها دسترسی نداشتید، پودر خشک شده نیز قابل جایگزینی خواهد بود.

طرز تهیه دمنوش زردچوبه و عسل

ریشه زردچوبه را به قطعات کوچک برش دهید

ریشه زنجبیل را به قطعات کوچک برش دهید

3 - 4 برش لیمو اضافه کنید

مقدار کمی فلفل سیاه آماده کنید

افزودن عسل اختیاری است

یک چهارم قاشق چایخوری روغن نارگیل یا هر روغن دیگری در صورت تمایل افزوده شود

4 فنجان آب مورد نیاز است.

تنها کاری که باید انجام دهید این است که زنجبیل و زردچوبه خرد شده را در یک قابلمه کوچک بریزید، چند تکه لیمو به آن اضافه کنید، روی آنها را با آب بپوشانید و اجازه دهید که بجوشند. پس از جوش آمدن، ترکیب به دست آمده را از صافی رد کنید و با یک تکه لیمو سرو کنید.

مقدار زنجبیل و زردچوبه ای که استفاده می کنید کاملا به علاقه شما بستگی دارد. اگر طعم قویتر را ترجیح می دهید، مواد اولیه بیشتری اضافه کنید و بالعکس. همچنین برخی از افراد به این دمنوش عسل اضافه می کنند تا مزه شیرینی طبیعی داشته باشند. اگر شما هم طرفداران طعم شیرین هستید، عسل را فراموش نکنید.

منبع: بهداشت نیوز

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها