ارتش کره جنوبی اعلام کرد:

شلیک پرتابه ناشناس توسط کره شمالی

ارتش کره جنوبی اعلام کرده است که پیونگ‌یانگ یک پرتابه ناشناس به سمت دریا در امتداد ساحل شرقی شلیک کرده است.
کد خبر: ۱۳۶۴۶۷۰

به گزارش جام جم آنلاین، ارتش کره جنوبی امروز (چهارشنبه) اعلام کرد که کره شمالی یک پرتابه ناشناس به سمت دریا در امتداد ساحل شرقی شلیک کرده است.

بنا بر گزارش خبرگزاری رویترز، حدود یک هفته پس از آن‌که کره شمالی متعهد شد، نیروهای هسته‌ای خود را «به سریع‌ترین سرعت ممکن» توسعه دهد، ارتش کره شمالی امروز (چهارشنبه) اعلام کرد که پیونگ یانگ، یک پرتابه ناشناس به سمت دریا در امتداد ساحل شرقی خود شلیک کرده است.

رویترز ادامه داد که شلیک جدیدترین موشک کره شمالی، نمایانگر چهاردهمین آزمایش مهم تسلیحاتی کره شمالی در سال جاری میلادی است و درست چند روز قبل از آنکه «یون سوک یئول» در تاریخ ۱۰ می (۲۰ اردیبهشت) بعنوان رئیس‌جمهور جدید کره جنوبی آغاز به کار کند، صورت گرفته است.

بر اساس این گزارش، جزئیات درباره پرتابه فوق از جمله برد پرتاب و ارتفاع آن هنوز در دسترس نیست و گارد ساحلی ژاپن اعلام کرده است که احتمال می‌رود یک موشک بالستیک آزمایش شده باشد.

هفته گذشته، «کیم جونگ اون» رهبر کره شمالی در حین بازدید از یک رژه نظامی بزرگ خواستار تسریع توسعه زرادخانه‌های اتمی کشور خود شد و اظهارات وی در حالی مطرح شد که مذاکرات کره شمالی با ایالات متحده به دلیل بدعهدی واشنگتن در عمل به تعهداتش در قبال کره شمالی به بن‌بست خورده است.

منبع: فارس

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها