اسکوچیچ: خیلی‌ها من را دست کم گرفتند

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران زیر ذره‌بین ورلدساکر

سفر طولانی احتمالی به آمریکای شمالی؛

حریف عالی برای تیم ملی فوتبال ایران؛ کانادا + ۲

تیم فوتبال کانادا جدی‌ترین گزینه فدراسیون فوتبال برای انجام مسابقات تدارکاتی است.
کد خبر: ۱۳۶۴۶۶۲

به گزارش جام جم آنلاین، در حالی‌که در یکی دو ماه گذشته شايعات مختلفی درباره مسابقات آتی تیم ملی مطرح و نام کشورهای مختلفی بر زبان آمده، دراگان اسکوچیچ سرمربی تیم ملی به‌همراه مدیران فدراسیون به دنبال جمع و جور کردن تور دو هفته‌ای تیم ملی ایران به مقصد کانادا هستند.

در حال حاضر در بین تمام تیم‌هایی که نام آنها برای بازی با تیم ملی مطرح شده، کانادا به‌عنوان گزینه ایده‌آل مطرح است؛ تیمی که علاوه بر انجام مسابقه مبلغ مناسبی را هم برای این مسابقه به ایران پرداخت می‌کند. ضمن اینکه ایران می‌تواند در پخش تلویزیونی بازی و درآمدهای روز بازی نیز سهیم باشد و پول مناسبی از این بازی به‌دست بیاورد.

سفر به کانادا احتمالا برای چهار فیفادی پیش رو در ماه خرداد برنامه ریزی خواهد شد؛ البته این سفر فعلا به این دلیل قطعی نیست که هنوز سبد بازی‌های تدارکاتی تیم ملی در سفر به آمریکای شمالی کامل نشده است.

کانادا که با اقتدار به جام جهانی صعود کرد در رده بندی فیفا در رده 38 است. آنها آلفونسو دیویس ستاره بایرن را در اختیار دارند.

دراگان اسکوچیچ عقیده دارد با توجه به مسافت زیاد سفر به کانادا و مسائل احتمالی دریافت ویزا بهتر است که تیم ملی حداقل برای دو یا سه مسابقه در این کشور برنامه ریزی کند.

مسابقاتی که با توجه به حضور ایرانیان پرشمار در آمریکای شمالی حالت خانگی را برای فوتبال ایران خواهد داشت.

از بین تیم‌هایی که برای انجام این سبد تدارکاتی در نظر گرفته شده‌اند نام اکوادور بیش از بقیه به گوش رسیده است.

همچنین صحبت‌هایی درباره بازی با تیم ملی کامرون هم بود که این پیشنهاد هنوز به جایی نرسیده است.

فدراسیون فوتبال به گفته یکی از مسئولان اجرایی در حال مذاکره با چهل کشور برای برنامه ریزی انجام 6 بازی تدارکاتی در فیفادی‌های پیش رو است و همان‌طور که گفته شد در این بین کانادا مُصرتر و مناسب‌تر از بقیه به نظر می‌آید.

علاقه‌مندان فوتبال در ایران از فدراسیون انتظار برنامه ریزی مناسب در مسیر جام جهانی را دارند، بازی با کانادا و اکوادور می‌تواند تدارک خوبی برای تیم ایران باشد البته این سفر نیازمند دریافت مجوز از شورای برون مرزی نیز هست.

ایران در رقابت‌های جام جهانی قطر 2022 با آمریکا، انگلیس و برنده پلی‌آف اروپا هم‌گروه است.

منبع: ورزش سه

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها