معاون وزیر صمت خبر داد:

امحای کالاهای تقلبی | کشف ۵۶ هزار قطعه انواع لوازم‌ یدکی قاچاق

معاون وزیر صمت گفت: امحای کالای تقلبی و جعلی کشف‌ شده را مورد تأکید قرار داد و تصریح کرد: مقام معظم رهبری نیز به‌صراحت تأکید داشته‌اند که این‌گونه کالاها دوباره نباید به بازار برگردند.
کد خبر: ۱۳۶۴۴۳۸

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از وزارت صمت، محمدمهدی برادران در ششمین نشست ستاد مبارزه با کالاهای قاچاق و تقلبی با اعلام ورود تمامی استان‌ها به حوزه مبارزه با قاچاق لوازم‌ یدکی خودرو، تأکید کرد: برنامه‌های مبارزه با کالاهای قاچاق و تقلبی تا کسب رضایتمندی کامل مردم تداوم و استمرار دارد. تاکنون ۳۸ هزار و ۸۷۰ شناسه قطعات خودرو صادر شده است.

رئیس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز وزارت صمت با تأکید بر این‌که راهبرد ما در مبارزه با قاچاق کالا، جدیت است، ادامه داد: مبارزه با قاچاق کالا و کالاهای تقلبی و جعلی مورد تأکید مقام معظم رهبری نیز هست و مدیران کل صمت استانی باید در این حوزه کار را با جدیت دنبال کنند.

وی گفت: لوازم‌ یدکی تقلبی و جعلی به علت رعایت نشدن استانداردهای لازم با سلامتی و جان مردم بازی می‌کند.

برادران با تأکید بر ضرورت تسریع تولیدکنندگان برای دریافت کد نقش در سامانه جامع تجارت، بیان کرد: در این حوزه اطلاع‌رسانی‌های لازم در حال انجام است و پس از اطلاع‌رسانی‌ها، کالاهایی که کد نقش دریافت نکرده باشند، مشمول کالای قاچاق خواهند شد.

وی امحای کالای تقلبی و جعلی کشف‌شده را مورد تأکید قرارداد و تصریح کرد: مقام معظم رهبری نیز به‌صراحت تأکید داشته‌اند که این‌گونه کالاها دوباره نباید به بازار برگردند.

معاون صنایع عمومی وزیر صمت در ادامه به دو راهکار در حوزه مبارزه با کالای قاچاق و تقلبی اشاره کرد و افزود: شفاف‌سازی در بازار یک راهکار است و راهکار دیگر این است که هزینه کار قاچاق را با اقدامات نظارتی، امنیتی و قضائی بالا ببریم.

ورود تمامی استان‌ها به حوزه مبارزه با قاچاق لوازم‌ یدکی خودرو

برادران همچنین ادامه داد: از امروز تمامی استان‌ها وارد حوزه اجرای مبارزه با قاچاق لوازم‌ یدکی خودرو شده‌اند؛ تاکنون تنها چهار استان به‌عنوان پایلوت اقدامات خود را آغاز کرده بودند.

رئیس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز وزارت صمت با اشاره به ابلاغیه دادستان کل کشور در حوزه مبارزه با کالاهای قاچاق، جعلی و غیراستاندارد عنوان کرد: در تمام ادارات کل صمت استان‌ها دفاتر تخصصی در حوزه کالاهای غیراستاندارد شکل‌گرفته است. همچنین وزیر صمت در ابلاغی از تمام استانداران خواست تا جلساتی در استان‌ها برای مقابله با قاچاق قطعات یدکی خودرو با ریاست استانداران و دبیری مدیران کل صمت استانی تشکیل شود.

کشف ۵۶ هزار قطعه انواع لوازم‌ یدکی قاچاق

سرهنگ جلال امینی، رئیس پلیس مبارزه با قاچاق کالا و ارز پلیس امنیت اقتصادی ناجا پس از پایان نشست در جمع خبرنگاران از کشف ۵۶ هزار قطعه انواع لوازم‌ یدکی قاچاق در سراسر کشور خبر داد.

امینی افزود: با تلاش همکارانمان در حوزه مبارزه با کالاهای قاچاق و تقلبی لوازم‌ یدکی خودرو در سراسر کشور در فروردین‌ماه امسال، ۱۱۹ فقره پرونده تخلف تشکیل شد که افزایش ۳۳ درصدی نسبت به مدت مشابه قبل داشته است.

وی از دستگیری ۱۱۱ متهم در این خصوص خبر داد و گفت: انواع قطعات کشف‌ شده شامل دیفرانسیل، گیربکس، تسمه تایم، تسمه دینام، لنت ترمز و… بوده است و فراوانی کشفیات در استان‌های اصفهان، البرز، بوشهر، زنجان، کردستان، مرکزی و یزد بوده است.

رئیس پلیس مبارزه با قاچاق کالا و ارز پلیس امنیت اقتصادی ناجا تأکید کرد: برابر قانون تمامی کالاهای قاچاق کشف‌شده تحویل سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی شده است.

اجازه ورود دوباره کالاهای غیراستاندارد به بازار را نمی‌دهیم

عبدالمجید اجتهادی، مدیرعامل سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی نیز در جمع خبرنگاران، تصریح کرد: این سازمان به‌طور حتم و تحت هیچ شرایطی اجازه ورود دوباره به بازار و یا بازصادرات کالاهای لوازم‌یدکی خودرو و سایر کالای غیراستاندارد را نمی‌دهد.

وی همچنین بیان کرد: با تصویب و لازم الاجراء شدن قانون مبارزه با قاچاق کالا از ۱۰ اردیبهشت‌ماه سال ۱۴۰۱، زمینه انهدام کالاهای جعلی، تقلبی و غیراستاندارد به‌طور کامل فراهم‌شده است و این اقدام به‌طور یقین انجام خواهد شد.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها