جراحی به روش لیزر در انواع گوناگونی وجود دارد. یکی از آنها لازک است این عمل نمره عینک را اصلاح می کند به نحوی که انسان بعد از این عمل انگار همیشه عینک دارد.
کد خبر: ۱۳۶۴۳۹۰

به گزارش جام جم آنلاین، عمل لازک بیشتر برای نمره های چشمان دوربین پاسخ گو است و برای کسانی مناسب است که دید دورشان تار است اما باید در نظر داشت این عمل برای افرادی به کار می رود که شبکه چشم شان سالم بوده و تنها دارای عیب دوربینی باشد و مشکل دیگری مانند خونریزی چشم یا آب مروارید نداشته باشد، این عمل به ویژه برای افراد بالای ۴۰ سال که معمولاً از دو عینک دوربین و نزدیک بین برای مطالعه استفاده می کنند مناسب است، زیرا باعث می شود که تنها از یک عینک آن هم برای مطالعه استفاده کنند؛ برخی مواقع با برنامه‌هایی که هنگام عمل در کامپیوتر تنظیم می شود می توان کاری کرد که یک چشم برای مطالعه و یک چشم برای دید دور مناسب باشد ،به نحوی که تا حدود ۶۰ الی ۷۰ درصد نیاز به عینک برطرف شود .

عمل لازک چشم (Lasek) یا به بیانی دیگر عمل لازیک چشم، نوعی از جراحی PRK برای اصلاح نزدیک بینی ، دوربینی و آستیگماتیسم می باشد. لازک ترکیب خاصی از روش های عمل لیزیک چشم و عمل PRK است. میتوان گفت عمل لیزیک (Lasik) محبوب ترین جراحی لیزر چشم است، اما برای افرادی که شرایط عمل لیزیک را ندارند ، PRK یا عمل لازک (لازیک) در مقایسه با لیزیک، گزینه ای با نتایج بهتر است.

همانند سایر انواع جراحی های انکساری لیزر، لازک نیز با تغییر شکل قرنیه با استفاده از لیزر اگزایمر کار می کند و اجازه می دهد که نور به داخل چشم برسد تا بدون استفاده از عینک و یا لنز وضوح بینایی در حد مطلوب باشد.

بعد از عمل هم باید بدانید که دوره نقاهت برای کار با کامپیوتر سه هفته است اما برای خواندن و نوشتن معمولی یک هفته استراحت کافی است، همچنین برای رفت و آمد معمولی و انجام کارهای سبک در منزل و کارهای اداری دو روز استراحت کفایت می کند.

منبع: سیناپرس

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها