با موافقت معاون اقتصادی رییس جمهور؛

دو واحد تصفیه روغن و شکر خام در چابهار احداث می شود

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: موافقت معاون اقتصادی رییس جمهور برای احداث دو واحد تصفیه روغن و شکر خام در بندر چابهار اخذ شده و قرار است مواد اولیه این دو واحد از طریق بندر چابهار وارد شود.
کد خبر: ۱۳۶۴۲۹۸

به گزارش جام جم آنلاین سیستان وبلوچستان؛ حسین مدرس خیابانی اظهار داشت: با توجه  به نامگذاری سال جاری مبنی بر "تولید ، دانش بنیان و اشتغال آفرین" اساسی ترین راهبرد امسال حمایت از تولید و توسعه واحد های تولیدی است و بر همین اساس بازدیدهای دوره ای برای رفع مشکلات واحدهای تولیدی پیش بینی شده که در حال انجام است و در کنار آن نیز ترغیب دستگاه های اجرایی و مصرف کنندگان استان به استفاده از تولیدات داخلی از دیگر برنامه های پیش رو محسوب می شود.

 

وی افزود: علاوه بر این با صدا وسیمای مرکز استان برای تهیه تیزرهای رایگان و یا ارزان قیمت برای معرفی محصولات واحد های تولیدی مذاکره شده است.

مدرس خیابانی تاکید کرد: در بازدید امروز در مباحثی که واحدهای تولیدی با دستگاه هایی در خصوص صدور مجوزهای متفاوت به مشکل برخورده بودند بررسی و به دستگاه های مذکور تا پایان خرداد ماه سال جاری برای رفع مشکل های طرح شده فرصت داده شد.

 

وی یاد آور شد: از مهم ترین مشکلات واحدهای تولیدی مستقر در استان می توان به بالا بودن هزینه تولید به سبب مشکلاتی همچون بالا بودن هزینه حمل و نقل به دلیل دوری از مرکز و کمبود نیروی فنی و متخصص اشاره کرد که در این خصوص نیز ساخت مراکز فنی و حرفه ای جوار شهرک و سوله برای واحدهای دانش بنیان باید پیگیری و اجرا شود.

 

مدرس خیابانی گفت: در استان تولیدات مرغوبی در بخش های مختلف وجود دارد که لزوم برند سازی و نام و نشان تجاری آنها از اهمیت بسزایی برخوردار است و نباید با نام های تجاری دیگر به بازار مصرف ارایه شود.

 

وی اظهار داشت: از دیگر مشکل های احصا شده واحدهای تولیدی بالا بودن هزینه بسته بندی است که مقرر شد با ارایه مجوزها و تسهیلات مورد نیاز برای راه اندازی واحدهای بسته بندی این مورد نیز تا حدود زیادی مرتفع شود.

 

استاندار سیستان و بلوچستان افزود: مقرر شد برای تامین شیر مورد نیاز واحدهای تولیدی داخل استان نیز که سالهاست از مشکلات بزرگ واحدهای لبنی استان به شمار می رود، نسبت به افزایش صدور مجوزهای دامداری اقدام شود، علاوه بر این دستورات لازم برای تامین نیاز دامداری های موجود نیز داده شده است.

 

مدرس خیابانی خاطرنشان کرد: در زمینه عدم وابستگی استان در خصوص کالاهای اساسی همچون روغن و شکر نیز موافقت معاون اقتصادی رییس جمهور برای احداث دو واحد تصفیه روغن و شکر خام در بندر چابهار اخذ شد و قرار است مواد اولیه این دو واحد از طریق بندر چابهار وارد شود.

 

وی افزود: با راه اندازی این دو کارخانه نه تنها استان از حیث این دو کالای اساسی به خود کفایی دست پیدا می کند، بلکه توان پوشش و تامین بخشی از نیاز استان های همجوار در این دو قلم کالا پدیدار می شود.

استاندار سیستان و بلوچستان تاکید کرد: با توجه به اینکه شهرک صنعتی کارگاهی زاهدان از تحرک و پویایی خوبی برخوردار بوده و مورد استقبال تولیدکنندگان قرار گرفته است امکان توسعه این شهرک به میزان ۸ هکتار دیگر نیز وجود دارد.

عالی ترین مقام اجرایی استان گفت: هم اکنون تلاش همه جانبه برای صنعتی شدن استان و خارج شدن از رکود در حال انجام است که از این مجرا مشکل اشتغال نیز مرتفع می شود.

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی سیستان و بلوچستان نیز گفت: از سه واحد تولیدی مستقر در شهرک صنعتی زاهدان کارگاهی بازدید شد.

"علیرضا راشکی" اظهار داشت: واحد" آرمین لوله شرق" تولید کننده انواع لوله های پلی اتیلن با اشتغال ۵۶ نفر و سرمایه گذاری ۲۲ میلیارد ریال از واحدهایی بود که مورد بازدید قرار گرفت.

وی افزود: از دیگر واحدهایی که مورد بازدید قرار گرفت" شیر دهکده " با سرمایه گذاری ۵۰ میلیارد ریال بود .این واحد توانسته است زمینه اشتغال را برای ۱۵ نفر فراهم کند.

رییس هیات مدیره شرکت شهرک های صنعتی استان خاطر نشان کرد : واحد تولیدی "سی بل" تولید کننده انواع پروفیل آلومینیومی نیز با اشتغال ۳۰ نفر و سرمایه گذاری ۱۰۰ میلیارد ریال بازدید شد.

راشکی یاد آور شد: هم اکنون در شهرک صنعتی زاهدان کارگاهی تعداد  ۷۳۱  واحد تولیدی و صنفی با سرمایه گذاری ۱۳۹۲ میلیارد ریال و اشتغال ۱۳۹۲ نفر بر اساس ارقام دفتری مشغول به کار هستند .

وی اضافه کرد: شهرک صنعتی زاهدان کارگاهی با گستره ۷۴ هکتار در مدخل ورودی شهر زاهدان قرار دارد.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها