با هدف خرید مستقیم محصولات شرکت های عضو پارک

فروشگاه محصولات پارک فناوری پردیس (PTP SHOP) در اینوتکس 2022 برپا می شود

دبیر جشنواره دانش آموزی ابن سینا اعلام کرد:

آشنایی دانش آموزان با فناوری نانو +عکس

دبیر جشنواره دانش آموزی ابن سینا با اعلام برگزاری مدرسه تابستانی و نمایشگاه دستاوردهای دانش آموزی نانو، گفت: هدف از برگزاری این رویداد ترویج فناوری نانو در سطح دانش آموزان سراسر کشور است.
کد خبر: ۱۳۶۴۱۸۸

به گزارش جام جم آنلاین از دبیرخانه دائمی جشنواره دانش آموزی ابن سینا، مهدی رشیدی جهان دبیر جشنواره دانش آموزی ابن سینا با اشاره به برگزاری رویداد مدرسه تابستانی و نمایشگاه دستاوردهای دانش آموزی نانو که یکی از رویدادهای پنج گانه این دوره از جشنواره دانش آموزی ابن سینا است، اظهار داشت: هدف از برگزاری این رویداد ترویج فناوری نانو در سطح دانش آموزی با مدل یادگیری پروژه محور و رویکرد شناختی در سراسر کشور است.

رشیدی جهان در رابطه با مدرسه تابستانی نانو گفت: در این رویداد پروژه هایی در اختیار دانش آموزان قرار میگیرد که با همراهی معلمان راهنما و به صورت گام به گام روند شکل گیری هر یک از پروژه ها از طریق سامانه آموزش ابن سینا به صورت آنلاین و مجازی تکمیل و نهایی می شود.

وی به نمایشگاه دستاوردهای دانش آموزی در حوزه نانو نیز اشاره داشت و بیان کرد: دانش آموزان پژوهش های خود را در قالب سمینارهای علمی و دستاوردها و محصولات خود را به شکل اختراعات در نمایشگاه ارائه داده و به رقابت با یکدیگر می پردازند.

دبیر جشنواره دانش آموزی ابن سینا با اعلام این نکته که به تمامی شرکت کنندگان گواهی حضور بین المللی از طرف ستاد ویژه توسعه فناوری نانو ریاست جمهوری اهداء می گردد، ادامه داد: برگزیدگان نیز از طرف ستاد ویژه توسعه فناوری نانو حائز رتبه شده و این امکان برایشان خواهد بود تا پروژه خود را از طریق این ستاد تکمیل کنند و در پایان نیز مدارس برگزیده معرفی و تقدیر خواهند شد.

در ادامه دکتر معصومه چمک دبیر علمی رویداد مدرسه تابستانی و نمایشگاه دستاوردهای دانش آموزی نانو با اعلام شروع روند آموزش و فرآیند راهنمایی دانش آموزان از ابتدای تیرماه تا نیمه مرداد ماه، گفت: داوری های این دوره در هفته پایانی مرداد صورت می پذیرد و نتایج حاصله از داوری از طریق سایت جشنواره دانش آموزی ابن سینا اعلام خواهد شد.

چمک با یادآوری این موضوع که علاقمندان برای شرکت در این رویداد نیازمند دانش خاصی نیستند، ادامه داد: این رویداد ویژه دانش آموزان مقاطع ابتدایی، متوسطه اول و دوم و با حمایت ستاد ویژه توسعه فناوری نانو ریاست جمهوری و با همکاری باشگاه نانو برگزار می شود که دانش آموزان به صورت فردی یا گروه های 2 یا 3 نفره می توانند در هفت موضوع چالش برانگیز که برای تحقیق در نظر گرفته شده است از طریق پایگاه اینترنتی رویداد فوق برای شرکت در این دوره ثبت نام نمایند.

وی با اشاره به اینکه برگزیدگان توسط باشگاه نانو و ستاد ویژه توسعه فناوری نانو ریاست جمهوری حمایت می شوند، افزود: دانش آموزان برگزیده برای استفاده از ظرفیت های آزمایشگاه های نانو و شبکه راهبردی سراسر کشور به این مراکز معرفی خواهند شد.

آشنایی دانش آموزان با فناوری نانو +عکس

 

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
یک عارف انقلابی

گفت‌وگوی جام‌جم با علی سرلک درباره ویژگی‌ های شخصیتی آیت‌ا... فاطمی‌ نیا

یک عارف انقلابی

نیازمندی ها