مدیرعامل آبفا در سفر استاندار هرمزگان به بخش مرکزی و بمانی سیریک:

کل شهرستان سیریک از اجرای دو پروژه بزرگ آبرسانی منتفع می شود

title
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب هرمزگان از تاثیرپذیری تمام جمعیت شهرستان سیریک از تکمیل دو پروژه بزرگ آبرسانی خبر داد.
کد خبر: ۱۳۶۴۰۳۳

به گزارش جام جم انلاین هرمزگان،مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب هرمزگان از تاثیرپذیری تمام جمعیت شهرستان سیریک از تکمیل دو پروژه بزرگ آبرسانی خبر داد.


به گزارش روابط عمومی و آموزش همگانی شرکت آب و فاضلاب هرمزگان، عبدالحمید حمزه پور در نشست شورای اداری هرمزگان که با هدف بررسی مشکلات بخش مرکزی و بمانی شهرستان سیریک با حضور استاندار هرمزگان برگزار شد، افزود: این شهرستان فاقد هرگونه منابع آب شرب پایدار است و برای تامین نیاز آبی آن بایستی از منابع مجاور و البته شیرین سازی آب دریا استفاده کرد که هم اکنون این نیازها از منابع یاد شده تامین می شود.


وی به دو پروژه پیش بینی شده در این شهرستان که استاندار هرمزگان نیز بر آن تاکید داشت، اشاره کرد ‌و بیان داشت: تکمیل پروژه احداث آبشیرینکن زیارت و تکمیل خط انتقال تلنگ به سیریک از جمله پروژه هایی است که کل شهرستان سیریک از آن تاثیر می پذیرند.

 

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب هرمزگان در تشریح جزئیات پروژه خط دوم انتقال آب از تلنگ میناب به سیریک گفت: تاکنون 250 میلیارد ریال برای این پروژه اعتبار هزینه شده که برای تکمیل خط انتقال ۲۵ کیلومتری نیازمند 250 میلیارد ریال اعتبار دیگر هستیم.


حمزه پور همچنین به دیگر پروژه بزرگ سیریک اشاره کرد و افزود: آبشیرینکن زیارت با هدف تامین نیاز آبی شهرستان سیریک با اعتباری بالغ بر ۱۰۰ میلیارد تومان با سرمایه گذاری بخش خصوصی و در قالب خرید تضمینی از سوی آبفا در حال احداث است.

 

وی، ظرفیت تولید این آبشیرینکن را سه هزار متر مکعب در شبانه روز عنوان کرد.


مدیرعامل آبفا همچنین با قدردانی از توجه ویژه استاندار هرمزگان بر مسئله آب و در نظر گرفتن اعتبار ویژه برای تکمیل پروژه ها، ابراز امیدواری کرد، پروژه های مصوب در زمان مقرر به بهره برداری برسد.


گفتنی است، مدیرعامل آبفا در این روز از آبشیرینکن زیارت بازدید و روند احداث آن را بررسی کرد.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها