وضعیت آب و هوا در ۸ اردیبهشت

بارندگی تا پایان هفته ادامه دارد

فعالیت سامانه بارشی امروز در شمال غرب، غرب، جنوب غرب و نواحی مرکزی کشور، سواحل غربی دریای خزر و دامنه‌های جنوبی البرز ادامه دارد.
کد خبر: ۱۳۶۳۵۶۹
به گزارش جام جم آنلاین، با ادامه فعالیت سامانه بارشی سه‌شنبه در شمال غرب، غرب، جنوب غرب و نواحی مرکزی کشور، سواحل غربی دریای خزر و دامنه‌های جنوبی البرز در استان‌های زنجان، قزوین، البرز، تهران و سمنان، رگبار باران گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقتی و در برخی مناطق بارش تگرگ رخ خواهد داد. شدت بارش‌ها در جنوب استان‌های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، کردستان، زنجان، لرستان، کرمانشاه و شمال خوزستان پیش‌بینی می‌شود.

چهارشنبه علاوه بر مناطق فوق در برخی نقاط شمال شرق، شرق و جنوب شرق کشور نیز گاهی رگبار و رعد و برق پیش‌بینی می‌شود.

پنجشنبه در شمال غرب کشور، دامنه‌های جنوبی البرز در استان‌های زنجان، قزوین، البرز، تهران، سمنان، ارتفاعات البرز در گیلان، مازندران، گلستان و خراسان شمالی، استان‌های کرمانشاه، همدان، خراسان رضوی و به صورت پراکنده در استان‌های مرکزی، قم، شمال اصفهان، یزد و خراسان جنوبی بارندگی ادامه خواهد داشت. سپس این سامانه در شرق کشور تضعیف می‌شود، هر چند در روز جمعه نیز رگبار پراکنده در بخش‌هایی از مرکز و شمال شرق کشور دور از انتظار نخواهد بود.

جمعه با ورود سامانه بارشی جدیدی به کشور در مناطقی از شمال غرب و غرب کشور، افزایش ابر و رگبار باران گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد شدید، رخ می‌دهد.

روز شنبه علاوه بر مناطق فوق دامنه‌های جنوبی البرز، سواحل شمالی کشور و بخش‌های جنوب غرب، مرکز و جنوب کشور نیز تحت تاثیر این سامانه بارشی قرار خواهند گرفت.

طی سه روز آینده در مناطق جنوب شرق و شرق کشور وزش باد شدید همراه با گرد و خاک انتظار می‌رود.
مناطق مرکزی خلیج فارس نیز در روز سه شنبه مواج است. چهارشنبه مناطق شرقی خلیج فارس و غربی تنگه هرمز مواج است.
 
منبع: باشگاه خبرنگاران
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها