امروز از ۹ دستاورد هسته‌ ای کشور رونمایی شد

مسیر بی‌بازگشت صنعت هسته‌‌ ای (فیلم)

ادعای رویترز به نقل از آژانس اتمی:

نصب دوربین‌های نظارتی در نطنز تکمیل شد

خبرگزاری رویترز روز پنجشنبه در گزارشی به نقل از آژانس بین المللی انرژی اتمی ادعا کرد که نصب دوربین‌های نظارتی در تاسیسات نطنز تکمیل شده است.
کد خبر: ۱۳۶۲۰۷۹
به گزارش جام جم آنلاین، آژانس بین المللی انرژی اتمی در گزارش محرمانه‌ای برای کشور‌های عضو شورای حکام که به رویت خبرگزاری رویترز رسیده نوشته است ایران در حال راه اندازی یک کارگاه جدید در نطنز است که قطعات سانتریفیوژ‌های غنی‌سازی اورانیوم را با ماشین‌هایی که اخیراً از تاسیسات کرج به آنجا منتقل شده است، خواهد ساخت.

در ادامه این گزارش ادعایی آمده است که این سازمان در ۱۲ آوریل ۲۰۲۲، نصب دوربین‌های نظارتی را در این مکان تکمیل و سپس مهر و موم‌ها را از ماشین‌ها برداشته است.

بر اساس گزارش یادشده ایران در ۱۳ آوریل ۲۰۲۲، به آژانس اطلاع داد که ماشین‌ها در همان روز در کارگاه جدید شروع به کار خواهند کرد.

رویترز پیشتر به نقل از آژانس بین‌المللی انرژی اتمی گزارش داد که ایران تمام ماشین‌آلات تولید قطعات سانتریفیوژ را از تاسیسات کرج به مجتمع نطنز منتقل کرده است. این اقدام طبق گزارش یادشده، شش هفته بعد از ساخت سایت دیگری در اصفهان برای ساخت همان قطعات انجام شده است.

«محمدرضا غائبی» سرپرست نمایندگی دائم جمهوری اسلامی ایران در سازمان‌های بین المللی در وین پیشتر تصریح کرد که اطلاعات دوربین‌ها تا زمان اجرای کامل برجام در اختیار آژانس قرار نخواهد گرفت و نزد ایران ذخیره می‌شود.
 
منبع: ایرنا
newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها