مدیرکل محیط زیست ایلام اعلام کرد

غلظت آلودگی هوای ایلام به ۱۰ برابر حد مجاز رسید

مدیرکل حفاظت محیط زیست ایلام عنوان کرد:

مشکل آلودگی پساب واحدهای صنعتی چوار رفع می شود

مدیرکل حفاظت محیط زیست ایلام گفت: مشکل آلودگی پساب طرح های صنعتی در شهرستان چوار رفع می شود.
کد خبر: ۱۳۶۱۰۴۲

به گزارش جام جم آنلاین ایلام ؛ غلامرضا ابدالی  در دیدار با فرماندار چوار گفت:  شهرستان چوار به رغم تازه تاسیس بودن، از لحاظ محیط زیست طبیعی و انسانی از اهمیت ویژه ای برخوردار است.
 
وی افزود: چوار از نظر تنوع زیستی  از غنای قابل توجهی برخوردار بوده به نحوی که اکثر گونه‌های گیاهی و جانوری استان در این شهرستان قرار دارد، زیستگاه‌های موجود در این منطقه نیز از قدیمی ترین زیستگاه‌های مورد حفاظت این اداره کل بوده که از میان گونه‌های حائز اهمیت، افعی دم عنکبوتی از اهمیت بالایی برخوردار است.
 
 
ابدالی ادامه داد:  چوار به دلیل استقرار صنایع بزرگ و مادر از لحاظ پایش شاخص‌های زیست محیطی، به صورت جدی مورد توجه اداره کل حفاظت محیط زیست است.

وی تاکید کرد: پایش منابع آب، هوا و خاک چوار در دستور کار این اداره کل قرار دارد و واحدهای بزرگ مستقر در شهرستان ملزم به ایجاد ایستگاه‌های آنلاین برای هوا ی محیط و خروجی پساب خود شده‌اند.
 
ابدالی تاکید کرد:  از بین واحدهای بزرگ مستقر در چوار، شرکت‌های پتروشیمی و شهرک صنعتی ایلام از نظر پساب خروجی، آلودگی‌هایی ایجاد می‌کنند که با پیگیری‌های انجام شده، مشکل آلودگی پساب این واحدها در حال مرتفع شدن است.
newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها