سرپرست دفتر بازرگانی داخلی کالای های کشاورزی وزارت جهاد کشاورزی:

فروش خرما با سود بالای ۵٠ درصد، صحت ندارد

معاون امور باغبانی وزیر جهاد کشاورزی:

قیمت مصوب خرما اعلام شد/ ذخیره ۷۰هزار تن برای ماه رمضان

معاون امور باغبانی وزیر جهاد کشاورزی گفت: قیمت خرمای مضافتی در بسته‌های ۵۵۰گرمی و ۷۰۰ تا ۷۳۰ گرمی به‌ترتیب ۳۲ تا ۳۴ هزار و ۹۰۰ تومان است که مردم می‌توانند این محصولات را به این قیمت از میادین میوه تهیه کنند.
کد خبر: ۱۳۶۰۸۳۵

به گزارش جام جم آنلاین، محمد مهدی برومندی معاون امور باغبانی وزیر جهاد کشاورزی اظهار داشت: در ۱۴ استان کشور ۲۶۸ هزار هکتار نخیلات خرما وجود دارد که ایران را با تولید یک میلیون و ۴۲۰ هزار تن در رتبه سومین تولید کننده خرما در جهان قرار داده است.

وی افزود: ۲۰ درصد بازار جهانی خرما نیز در اختیار ایران است و سالانه ۳۸۸ هزار تن به ارز ۳۰۰ میلیون دلار صادر می‌شود.

معاون امور باغبانی وزیر جهاد کشاورزی ادامه داد: سرانه مصرف خرما در کشورمان ۸ تا ۱۰ کیلوگرم است یعنی ایرانیان سالانه در حدود ۱۰ کیلوگرم از این محصول را مصرف می‌کنند.

وی تصریح کرد: با همکاری انجمن‌های ملی خرما و صادرکنندگان بازار این محصول را در ماه رمضان کنترل کرده ایم که افزایش تقاضا در این ایام موجب افزایش قیمت‌ها نشود.

برومندی اظهار داشت: قیمت خرما مضافتی در بسته‌های ۵۵۰ گرمی و ۷۰۰ تا ۷۳۰ گرمی به ترتیب ۳۲ تا ۳۴ هزار و ۹۰۰ تومان است که به عبارتی قیمت هر کیلوگرم از این محصول ۴۸ هزار تومان می‌شود و فروش بالاتر از این قیمت قابل قبول نیست و توسط دستگاه‌های نظارتی این قیمت کنترل می‌شود.

وی تصریح کرد: کمبودی در تولید خرما در کشور وجود ندارد به طوری که ۷۰ هزار تن خرما در سردخانه‌های باقی مانده است که برای این ایام استفاده شود.
 
منبع: تسنیم
newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
عصر برده‌داران مجازی

گفت‌و‌گوی «جام‌جم» با فرزاد مؤتمن، در باب کتابخوانی و بازیگری‌اش در فیلم «خاطرات بندباز»

عصر برده‌داران مجازی

نیازمندی ها