بدر بن حمد البوسعیدی وزیر امور خارجه سلطنت عمان در تماس تلفنی با امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان در مورد برخی مسائل دوجانبه، منطقه ای و بین المللی مورد اهتمام مشترک از جمله برقراری آتش بس در یمن و همچنین مذاکرات وین گفت‌وگو و تبادل نظر کرد.
کد خبر: ۱۳۶۰۵۷۲
به گزارش جام جم آنلاین، وزیر امور خارجه عمان در این تماس تلفنی ضمن تبریک فرار رسیدن ماه مبارک رمضان به دولت و ملت ایران، از برقراری آتش بس در یمن استقبال کرد و با تشکر از نقش و تلاش‌های کشورمان در این خصوص، ابراز امیدواری نمود که این موضوع موجب فراهم شدن بستر لازم برای گفتگو‌ها بین همه طرف‌های یمنی و بازگشایی مرز‌های این کشور گردد.

امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان نیز در این گفتگوی تلفنی ضمن تبریک متقابل ماه مبارک رمضان به همتای عمانی و دولت و ملت عمان و همچنین ابراز امیدواری نسبت به پایدار ماندن آتش بس در یمن، از نقش سازنده عمان در این راستا قدردانی کرد.

امیرعبداللهیان در این خصوص اظهار داشت: اکنون آنچه مهم است لغو کامل محاصره انسانی به موازات استمرار آتش بس می‌باشد. همچنین در حال حاضر ارسال کمک‌های انسان دوستانه برای مردم یمن بسیار مهم است.

وزیر امور خارجه کشورمان همچنین در خصوص مذاکرات وین، از اعمال تحریم‌های مجدد از سوی آمریکا در مورد برخی از اشخاص و شرکت‌های ایرانی انتقاد کرد و خاطر نشان نمود: جمهوری اسلامی ایران آماده یک توافق خوب و پایدار می‌باشد، اما طرف آمریکایی با برخی زیاده خواهی ها، مسئول مستقیم تطویل مذاکرات تا کنون بوده است.

وزرای امور خارجه دو کشور در خصوص تداوم مشورت و رایزنی مستمر در خصوص موضوعات در دستور کار دو کشور توافق کردند.
 
منبع: ایسنا
newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها