وزیر خارجه کشورمان نهایی شدن توافق را نیازمند واقع بینی طرف آمریکایی ذکر و تاکید کرد، آمریکا می‌بایست از زیاده خواهی دست بردارد تا هفته‌ها تلاش فشرده طرف‌های مختلف در وین به نتیجه لازم در زمینه بازگشت همه طرف‌ها به تعهدات خود منجر شود.
کد خبر: ۱۳۶۰۱۱۶

به گزارش جام جم آنلاین، در دیدار حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان و محمد بن عبدالرحمن آل ثانی معاون نخست وزیر و وزیر امور خارجه قطر آخرین تحولات در حوزه همکاری‌های دو کشور، مسائل منطقه و مذاکرات وین مورد گفتگو و تبادل نظر قرار گرفت.

وزیر امور خارجه کشورمان در این دیدار که در حاشیه سومین نشست وزرای امور خارجه کشورهای همسایه افغانستان انجام شد با تاکید بر ظرفیت های موجود در حوزه همکاری های فیمابین خصوصا در بخش اقتصادی، ضرورت پیگیری توافقات بین دوکشور و اجرایی ساختن آن را مورد تاکید قرار داد.

امیر عبداللهیان همچنین ‌با تشریح شرایط حاضر در گفتگوهای وین، نهایی شدن توافق در این زمینه را نیازمند واقع بینی طرف آمریکایی ذکر کرد و تاکید کرد، آمریکا می بایست از زیاده خواهی دست بردارد تا هفته ها تلاش فشرده طرف های مختلف در وین به نتیجه لازم در زمینه بازگشت همه طرف ها به تعهدات خود منجر شود.

وزیر امور خارجه کشورمان همچنین با محکوم ساختن برگزاری نشست اجلاس شرارت در فلسطین اشغالی( النقب)،این اجلاس را خیانتی بزرگ به آرمان فلسطین دانست و رژیم صهیونیستی را مشکل اصلی جهان اسلام معرفی کرد که متاسفانه برخی کشورها در اقدامی خائنانه عادی سازی روابط خود با این رژیم را به رغم تعارض با آرمان های والای مسلمانان جهان در خصوص قدس شریف و فلسطین، دنبال می کنند.

محمد بن عبدالرحمن آل ثانی معاون نخست وزیر و وزیر امور خارجه قطر نیز در این دیدار با تاکید بر ضرورت فعال سازی روابط فیمابین در بخش روابط دو جانبه، از حضور فعال کشورمان در نشست دوحه (دوحه فروم) قدر دانی کرد.

مقام قطری با تاکید مجدد بر اهمیت ترتیبات امنیت منطقه ای با حضور جمهوری اسلامی ایران و ابراز امیدواری برای شکل گیری گفتگوهای جدی در این زمینه در منطقه، در خصوص آخرین تحولات مذاکرات وین نیز با وزیر امور خارجه کشورمان به تبادل نظر پرداخت.

منبع: تسنیم

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها