وزیر خارجه کشورمان در دیدار با همتای پاکستانی:

حل موانع باقیمانده برجام موکول به اراده طرف آمریکایی است

وزیر امور خارجه کشورمان با تشریح آخرین وضعیت مذاکرات برجام، حل موانع باقیمانده را موکول به اراده طرف آمریکایی دانست.
کد خبر: ۱۳۶۰۱۱۲

به گزارش جام جم آنلاین، وزرای امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و جمهوری اسلامی پاکستان به منظور پیگیری موضوعات دوجانبه و تبادل نظر در خصوص تحولات افغانستان و منطقه در حاشیه سومین نشست وزرای امور خارجه همسایگان افغانستان دیدار و گفتگو کردند.

حسین امیر عبداللهیان و محمود شاه قریشی در این دیدار از روند توسعه روابط دوجانبه استقبال و توافق کردند ملاقات‌های سطح عالی در سال جاری انجام و کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی در اولین فرصت برگزار گردد.

وزرای امور خارجه دو کشور همچنین اجرایی ساختن هر چه سریع‌تر توافقنامه مربوط به بازارچه‌های مرزی را مورد تاکید قرار دادند.

طرفین در این دیدار و در بخش مربوط به افغانستان، ضمن حمایت از همکاری‌های بین المللی در کمک به مردم افغانستان از روند کند برخی تصمیمات که موجب گسترش روابط افغانستان با همسایگان و بهبود شرایط زندگی مردم می‌شود ابراز نگرانی کرده و اظهار امیدواری کردند تا هیئت حاکمه سرپرستی افغانستان به نیازهای واقعی مردم در تمام عرصه‌های سیاسی، اقتصادی و اجتماعی توجه جدی نماید.

وزرای امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و پاکستان همچنین محروم کردن دختران از تحصیل را ناامید کننده دانسته و اینگونه اقدامات را موجب فاصله گرفتن هیأت حاکمه طالبان از مردم و مشروعیت بین المللی دانستند.

امیر عبداللهیان با تشریح آخرین وضعیت مذاکرات برجام، حل موانع باقیمانده را موکول به اراده طرف آمریکایی دانست.

وزیر امور خارجه کشورمان با رد جنگ به عنوان راه حل مشکلات در اوکراین، تلاش‌های دیپلماتیک جمهوری اسلامی ایران برای پیشگیری از جنگ، کمک به خروج از وضعیت کنونی و کمک‌های بشر دوستانه به مردم اوکراین را تشریح کرد که مورد تحسین طرف پاکستانی قرار گرفت.

منبع: مهر

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها