گزارش جام‌جم از عقب‌ماندگی ۹۰‌درصدی نوسازی بافت‌ های فرسوده

خانه‌هایی که خاک می‌خورند

استاندار تهران یکی از اتفاقات مهم برای پایتخت در سال ۱۴۰۰ را اجرای طرح ساخت مسکن در بافت های فرسوده اعلام کرد.
کد خبر: ۱۳۵۹۹۸۲

به گزارش جام جم آنلاین، محسن منصوری روز سه شنبه در گفتگو با ایرنا گفت: یکی از مهمترین موضوعات مهم کلانشهر تهران بافت فرسوده است که این بافت های فرسوده بیشتر در مناطق پر تراکم قرار دارد.

وی افزود: با تاکیدات دولت سیزدهم طرح نهضت ملی مسکن در سراسر کشور و از جمله استان تهران اجرایی شده و به تازگی نیز این طرح در کلانشهر تهران با محوریت بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و شهرداری تهران اجرایی شده است.

استاندار تهران ادامه داد: قرار است در زمان بندی مشخص شده بافت های فرسوده در قالب مسکن استطاعت پذیر برای افراد در این مناطق ساخته شود.

به گفته وی، این اقدام که در روزهای آخر سال ۱۴۰۰ اجرایی و عملیاتی شده را می توان یکی از اقدامات مبارک در پایتخت و ایران اسلامی اعلام کرد.

منصوری یکی از اقدامات دیگر را توسعه حمل و نقل ریلی به شهرهای اقماری تهران اعلام کرد و گفت: در سال ۱۴۰۱ قرار است مترو به شهر پرند برود و همچنین طرح توسعه این حمل و نقل ریلی در سایر شهرستان ها از جمله پردیس و ورامین نیز دنبال خواهد شد و تلاش داریم توسعه حمل و نقل ریلی را در کلانشهر تهران و شهرهای اطراف توسعه دهیم.

وی با اشاره به موضوع ترافیک پایتخت اظهارداشت: برای اینکه بتوانیم ترافیک را مهار کنیم چاره ای جز توسعه حمل و نقل عمومی و استفاده راحت مردم از مترو است.

استاندار تهران خاطرنشان کرد: یکی از عوامل استفاده مردم از خودروهای شخصی، کمبود اتوبوس و مترو در شهر است و اگر بتوانیم حمل و نقل عمومی را توسعه دهیم و با ظرفیت مناسب در اختیار شهروندان قرار گیرد قطعا شهروندان از حمل و نقل عمومی استفاده می کنند.

به گفته وی، در برخی مناطق تهران مردم از وجود مترو و اتوبوس های تندرو محروم هستند به همین دلیل ترجیح می دهند که از خودروهای شخصی برای رفتن به محل کار و خرید استفاده کنند.

استاندار تاکید کرد: در سال جدید نیز تلاش داریم با حمایت دولت توسعه حمل و نقل عمومی در پایتخت را دنبال کنیم.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها