نماینده دائم روسیه در سازمان‌های بین‌ المللی:

اروپایی‌ ها بازنده تحریم‌ها علیه مسکو هستند

نماینده دائم روسیه در سازمان‌های بین‌ المللی مستقر در وین گفته کشورهای اروپایی بازنده تحریم‌ های غرب علیه روسیه هستند.
کد خبر: ۱۳۵۹۷۵۸

به گزارش جام جم آنلاین، «میخائیل اولیانوف»، نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی مستقر در وین بامداد یکشنبه تصریح کرده آمریکایی‌ها اصلی‌ترین ذی‌نفعان تحریم‌ها علیه روسیه و واروپایی‌ها بازندگان آن هستند.

اولیانوف در توییتر نوشت: «ذی‌نفع اصلی تحریم‌ های ضد روسیه آمریکا است. کشورهای عضو اتحادیه اروپا در این شرایط بازنده هستند. پایتخت‌های اروپایی تصمیم گرفتند به صورت عامدانه و بدون هیچ تأملی این نقش را انتخاب کنند. تلاشی برای اینکه خلاق‌تر و ماهرانه‌تر عمل کنند صورت نگرفت.»

روسیه از روز ۵ اسفند (۲۴ فوریه) دستور حمله نظامی به اوکراین را صادر کرد. این تحول چند روز بعد از آن رخ داد که مسکو رسماً استقلال جمهوری‌های «دونتسک» و «لوهانسک» در شرق اوکراین را به رسمیت شناخت. ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه هدف از عملیات نظامی کشورش را «غیرنظامی کردن اوکراین» و «نازی‌ زدایی» از این کشور اعلام کرد.

روسیه همچنین اعلام کرده اوکراین به تعهداتش ذیل توافقات مینسک که در سال‌های ۲۰۱۴ و ۲۰۱۵ برای حل مناقشه‌های موجود میان جدایی‌خواهان و کی‌یف حاصل شده بود عمل نکرده است.

اوکراین ساعاتی بعد از حمله روسیه اعلام کرد تمامی ارتباطات دیپلماتیک با این کشور را قطع کرده است.

کشورهای غربی در واکنش به اقدام نظامی روسیه تا کنون در چندین نوبت تحریم‌هایی را علیه اکثر نهادهای مالی، بخش انرژی و نخبگان سیاسی مسکو اعلام کرده و از جمله ارتباط چند بانک این کشور با سامانه پیام‌رسان بانکی سوئیفت را قطع کرده‌اند.

منبع: فارس

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها