وزیر امور خارجه در دیدار با رئیس جمهور لبنان دعوت آیت الله رئیسی از میشل عون برای سفر به تهران را به وی ابلاغ کرد.
کد خبر: ۱۳۵۹۶۴۴

به گزارش جام جم آنلاین، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران صبح امروز (پنجشنبه) با «میشل عون» رئیس جمهور لبنان دیدار و در خصوص موضوعات مختلف مربوط به گسترش مناسبات دوجانبه، تحولات منطقه‌ای و شرایط بین‌المللی گفت‌وگو و تبادل نظر کرد.

در این دیدار امیرعبداللهیان اظهار داشت: ما با دقت تحولات لبنان را دنبال می‌کنیم و دوست و حامی این کشور در روزهای دشوار و در دوره‌های آرامش آن هستیم. ما آمادگی داریم در شرایط سخت کنونی لبنان، همه گونه همکاری را با این کشور دوست خودمان داشته باشیم.

دعوت رئیس جمهور از میشل عون برای سفر به تهران

وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به سرعت بالای تحولات در منطقه گفت: ما نتایج این تحولات را به نفع کل منطقه و لبنان می‌بینیم.

وی افزود: ما بر اساس اطلاعاتمان نسبت به آینده منطقه و همچنین نتایج مذاکرات خوشبین هستیم.

امیرعبداللهیان آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای بهره‌گیری از ظرفیت‌های خود جهت نقش آفرینی در حل و فصل بحران یمن را اعلام کرد و همچنین اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران از روابط منطقه‌ای و عربی سوریه استقبال می‌کند.

وی ضمن ابلاغ سلام آیت الله رئیسی، دعوت رئیس جمهور کشورمان از رئیس‌جمهور لبنان برای سفر به جمهوری اسلامی ایران را ابلاغ کرد.

در این ملاقات میشل عون نیز با اشاره به مشکلات اقتصادی کشورش اظهار داشت: هرگونه مشکلی در منطقه بر لبنان تأثیر منفی و بروز هر مشکلی در لبنان بر منطقه تاثیر نامطلوب دارد.

وی افزود: متاسفانه ما در منطقه‌ای زندگی می‌کنیم که در آن شبکه‌ای از مشکلات وجود دارد. کشورهای عربی دچار تشنج هستند و ما از مشکل آوارگان سوری رنج می‌بریم، لذا باید به سمت ثبات پیش برویم.

رئیس جمهور لبنان اضافه کرد: مقاومت لبنان که تحت حمایت جمهوری اسلامی ایران نیز هست در جنوب این کشور رشد کرد و موجبات آرامش خیال کشور ما از اشغال را فراهم آورد؛ اما لبنان را به خاطر همین مقاومت تحت فشار قرار می‌دهند.

وی همچنین ابراز امیدواری کرد مذاکرات وین به نتایج موفقیت آمیز برسد.

منبع: فارس

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها