رییس پلیس راه مازندران:

جاده کندوان از ساعت ۱۳ به سمت کرج یکطرفه می شود

رییس پلیس راه مازندران از اعمال محدودیت‌های ترافیکی در جاده‌های ارتباطی این استان همزمان با اوج‌گیری بازگشت مسافران نووزی خبر داد و گفت که با توجه به حجم بالای تردد خودروها، جاده کندوان از ساعت ۱۳ امروز جمعه پنجم فروردین ماه جاری از سمت چالوس به کرج یک‌طرفه می‌شود.
کد خبر: ۱۳۵۹۶۰۶

به گزارش جام جم آنلاین، سرهنگ یدالله جهان‌تاب در گفتگو با ایرنا وضعیت تردد خودرویی در محور کندوان در هر دو مسیر ر فت و برگشت در زمان حاضر را پرحجم و سنگین اعلام کرد و افزود : یکطرفه شدن جاده کندوان از ظهر امروز از سمت چالوس به کرج، به منظور تخلفه بار ترافیکی در این مسیر صورت می گیرد تا مسافران نوروزی با آرامش خاطر بیشتری به مقصد خود بازگردند.

وی وضعیت ترافیک در محور هراز در زمان حاضر را نیز در هر دو مسیر رفت و برگشت پرحجم و سنگین توصیف کرد و گفت : با توجه به احتمال افزایش تردد خودرویی از بعد از ظهر امروز، نسبت به اعمال محدودیت‌های ترافیکی در این مسیر نیز در ساعت های آینده تصمیم گیری می شود.

سرهنگ جهان تاب تردد خودرویی در جاده سوادکوه و سایر محورها مازندران را هم اکنون عادی و روان گزارش کرد و از مسافرنا نوروزی خواست زمان بازگشت خود را مدیریت و از هرگونه عجله و شتاب در رانندگی خودداری کنند.

رییس پلس راه مازندران گفت: هر چند آمار تصادفات رانندگی در جاده‌های ارتباطی این استان در روز گذشته نسبت به قبل از تعطیلات نوروزی روند افزایشی داشت اما در مجموع از ۲۵ اسفندماه پارسال تا پایان روز گذشته، تصادفات رانندگی در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته روند کاهشی دارد.

وی افزود: بیشترین تصادفات منجر به فوت در جاده‌های ارتباطی مازندران در ایام نوروز امسال نیز مربوط به ساری، آمل و کیاسر است.

پلیس راه مازندران پیش از این همزمان با اعلام محدودیت های ترافیکی نوروزی ، از رانندگانی که قصد تردد در محورهای مواصلاتی استان را دارند، خواست تا ضمن رعایت کامل مقررات راهنمایی و رانندگی و مدیریت ، سفرشان را مدیریت کنند و در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر با شماره های ۲۱۸۲۴۴۲۰ و ۲۱۸۲۴۴۳۴ پلیس راه مازندران با پیش شماره ۰۱۱ تماس بگیرند.

بر اساس آمار سامانه‌های هوشمند ترددشمار جاده‌های این استان، از ابتدای طرح نوروزی در ۲۵ اسفند تا چهارم فروردین حدود ۱۶ میلیون تردد در جاده‌های این استان ثبت شد.

آمار ثبت شده از ۶ محور ورودی استان یعنی محورهای کندوان، هراز، سوادکوه، کیاسر، گلوگاه و رامسر نشان می‌دهد که ترددهای نوروزی امسال در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۴۲ درصد افزایش یافته است. بیشترین تعداد تردد روزانه مربوط به سومین روز فروردین است که بیش از دو میلیون و ۲۵۰ هزار تردد در محورهای مواصلاتی ثبت شد.

مازندران ۱۰ هزار و ۷۰۰ کیلومتر راه اصلی و فرعی دارد که سه محور چالوس، هراز، سوادکوه را به پایتخت و جاده کیاسر مازندران را به سمنان متصل می‌کند.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها