یک مقام ارشد ناتو مدعی شد که بر اساس تخمین این سازمان حدود ۷ تا ۱۵ هزار سرباز روسیه در یک ماه درگیری در اوکراین کشته شده‌اند.
کد خبر: ۱۳۵۹۵۲۱

به گزارش جام جم آنلاین، این مقام ارشد ناتو به خبرگزاری آسوشیتدپرس گفت که این برآورد بر اساس اطلاعات مقامات اوکراینی، انتشارات روسیه و اطلاعات جمع آوری شده از منابع عمومی است.

شبکه خبری الجزیره در گزارشی نوشت اوکراین ادعا می‌کند از زمان آغاز تهاجم روسیه، بیش از ۱۵ هزار سرباز روسیه کشته شده‌اند، اما بر اساس آمار رسمی منتشر شده از سوی روسیه مورخ ۲ ماه مارس (۱۱ اسفند)، ۴۹۸ نیروی این کشور در اوکراین کشته شده‌اند.

همچنین روزنامه کومسومولسکایا پراودا روسیه روز سه‌شنبه هفته جاری گزارشی منتشر کرد که نشان می‌داد نزدیک به ۱۰ هزار نیروی روسیه در اوکراین کشته شده‌اند، اما این روزنامه چند دقیقه بعد خبر خود را حذف کرد و گفت هکر‌ها اطلاعات جعلی در تارنمای این نشریه منتشر کرده‌اند.

آنتونی بلینکن وزیر امور خارجه آمریکا هم روز گذشته (چهارشنبه) در بیانیه‌ای اعلام کرد که برخی از اعضای نیرو‌های مسلح روسیه در اوکراین مرتکب جنایات جنگی شده‌اند.

پیش از این، "تدروس آدهانوم گبریسوس" مدیر کل سازمان جهانی بهداشت هفته گذشته گفت که تاکنون حداقل ۴۳ حمله به مراکز درمانی در اوکراین انجام شده است که بر اثر آن‌ها حداقل ۱۲ نفر کشته و ۳۴ نفر زخمی شده‌اند.

در همین حال، ویکتور لیاشکو وزیر بهداشت اوکراین گفت که کارکنان پزشکی در این کشور باید از جلیقه ضد گلوله استفاده کنند.

لیاشکو مدعی شد که تاکنون ۶ پزشک توسط نیرو‌های روسی کشته شده‌اند و به سمت ۵۸ آمبولانس نیز تیراندازی شده است.

جنگ اوکراین وارد بیست و هشتمین روز خود شده و سیل سلاح از کشور‌های مختلف برای دولت زلنسکی ارسال شده است.

بنابر دستور ولادیمیر پوتین رئیس‌جمهور روسیه، از این پس کشور‌های غیردوست روسیه مجبور خواهند بود انرژی این کشور را با روبل، واحد پول روسیه خریداری کنند.

بخش‌های گسترده‌ای از شرق و مرکز اروپا در تامین انرژی به روسیه وابسته هستند.
 
منبع: ایرنا
newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها