سید حسن نصرالله در جریان نشست داخلی با اعضای حزب‌الله تأکید کرد: نبرد انتخاباتی ما نبرد متحدانمان نیز هست و ما برای موفقیت آنها تلاش می‌کنیم.
کد خبر: ۱۳۵۸۹۵۲
به گزارش جام جم آنلاین، سید «حسن نصرالله» دبیرکل حزب‌الله لبنان در جریان یک نشست داخلی با اعضای حزب‌الله در سخنانی اعلام کرد: نبرد ما در انتخابات آینده همان نبرد متحدانمان است و همان‌گونه که برای نامزد‌های انتخاباتی خودمان تلاش می‌کنیم برای نامزد‌های هم‌پیمانان خودمان نیز تلاش خواهیم کرد.

به گزارش الاخبار، در نشست داخلی اعضای حزب‌الله که با حضور سید حسن نصرالله برگزار شد و حدود دو ساعت و نیم به‌طول انجامید، دبیرکل حزب‌الله درباره دلایلی که موجب شد حزب‌الله در سال ۱۹۹۲ وارد انتخابات پارلمانی و در سال ۲۰۰۵ وارد دولت شود، صحبت کرد.

سید حسن نصرالله تأکید کرد: تجربه به ما ثابت کرده است که نمی‌توانیم در هیچ دولتی غایب باشیم و آن را رها کنیم.

وی به جنگ جولای ۲۰۰۶ با رژیم صهیونیستی اشاره کرده گفت: به‌دلیل کینه و نفرت سیاسی که در دولت وجود داشت ما در سایه جنگ با اسرائیل در معرض اتفاقی مشابه ۷ مه قرار داشتیم، بنابراین حضور ما در دولت و پارلمان برای حمایت از مقاومت ضروری است؛ حتی اگر در دولتی باشیم که این دولت و رئیس آن مخالف ما باشند و حتی اگر متهم به همراهی با فاسدان شویم.

به گزارش تسنیم، بعد از پیروزی مقاومت در جنگ جولای ۲۰۰۶، «فؤاد سنیوره» نخست‌وزیر وقت لبنان در سال ۲۰۰۸ یک هجمه گسترده علیه شبکه ارتباطی حزب‌الله آغاز کرد و در تاریخ ۶ مه بیانیه دولت وقت لبنان صادر شد مبنی بر اینکه هیئت وزیران تصمیم گرفته است شبکه ارتباطی ایجادشده توسط حزب‌الله را غیرقانونی و در قالب تجاوز به حاکمیت دولت و مردم لبنان معرفی کند و بر این اساس همه ارگان‌ها و شرکت‌ها و شخصیت‌های وابسته به این شبکه حزب‌الله باید تحت پیگرد قانونی قرار بگیرند. این تصمیم موجب انفجار اوضاع لبنان در تاریخ ۷ مه ۲۰۰۸ شد که البته توطئه جریان ۱۴ مارس علیه مقاومت با تدابیر حزب‌الله خنثی شد.

سیدنصرالله تصریح کرد: هدف ما پیروزی است و باید پیروز شویم تا همچنان در همه دستاورد‌ها حاضر باشیم. مخالفان ما هیچ برنامه‌ای ارائه نداده‌اند و فقط از سلاح مقاومت و سیطره حزب‌الله بر کشور صحبت می‌کنند. این انتخابات یکی از مهمترین نبرد‌های سیاسی است که نتایج سایر نبرد‌ها را نیز مشخص می‌کند.

سید حسن نصرالله ادامه داد: بنابراین باید بسیار هوشیار باشیم و توجه کنیم و تا زمان اعلام نتایج محتاط باشیم و با شایستگی تعامل کنیم، این یک نبرد اساسی است؛ همانند همه نبرد‌هایی که مقاومت در آن حاضر شده است. ما نمی‌توانیم در هیچ دولتی غایب باشیم؛ حتی اگر کنار مخالفانمان قرار بگیریم و متهم به هم‌نشینی با فاسدان شویم.

دبیرکل حزب‌الله همچنین خواستار تلاش برای افزایش مشارکت رأی‌دهندگان در انتخابات پارلمانی شده تأکید کرد که در صورت لزوم باید به دیدار مردم در منازلشان رفت و تنها به دیدار‌های عمومی اکتفا نکرد. در اینجا هدف پیروزی نامزد‌های حزب‌الله نیست؛ بلکه دستاوردی که حاصل می‌شود برای تقویت وضعیت هم‌پیمانان ما در جبیل و کسروان والشوف و عالیه و همه حوزه‌ها است.

سید حسن نصرالله ادامه داد: ما می‌خواهیم که همه متحدانمان کنار ما موفق شوند؛ چرا که نبرد امروز تنها علیه حزب‌الله نیست، بلکه برای امتیاز گرفتن از هم‌پیمانان ما نیز هست، بنابراین باید همان‌گونه که برای خودمان تلاش می‌کنیم برای متحدانمان نیز تلاش کنیم. ما باید همه متحدان و نمایندگانمان را موفق کنیم.

دبیرکل حزب‌الله به لیست‌های انتخاباتی اشاره نکرده تنها ابراز کرد: در ناحیه دوم بیروت، حزب‌الله تنها با جنبش امل و جریان آزاد ملی وارد نبرد انتخاباتی می‌شود، همچنین تا اطلاع ثانوی به هیچ متحدی قول رأی ترجیحی ندادیم؛ چرا که در این صورت راه برای سایر اعضای لیست بسته می‌شود.

سید حسن نصرالله پیشتر درباره برنامه انتخاباتی حزب‌الله گفته بود: شعار انتخاباتی ما «باقی هستیم، حمایت می‌کنیم و می‌سازیم» است و محور تبلیغات انتخاباتی ما طی مراسم انتخاباتی متمرکز بر این شعار خواهد بود. ما برنامه انتخاباتی داریم، اما این برنامه به‌معنای ارائه سند سیاسی برای حزب‌الله نیست بلکه اهداف حقیقی هستند که امکان تحقق آن‌ها طی سال‌های آینده وجود دارد. برنامه انتخاباتی ما برگرفته از برنامه سال ۲۰۱۸ و برنامه‌های سابق است و همزمان تحولات و رویداد‌های جدید هم مدنظر قرار گرفته است؛ چرا که برخی اهداف ثابت هستند، برخی تحقق‌یافته و برخی دیگر نیازمند پیگیری می‌باشند. برنامه انتخاباتی ما طی ماه‌های گذشته مورد بحث قرار گرفته و الآن در مرحله تدوین نهایی است و به‌زودی اعلام خواهد شد.
 
منبع: خبرگزاری تسنیم
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها