رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: اعدام دسته جمعی افراد بی گناه و مظلوم در عربستان سعودی مغایر با ابتدایی ترین حقوق انسانی است.
کد خبر: ۱۳۵۸۷۸۳
به گزارش جام جم آنلاین، محمدباقر قالیباف در ابتدای جلسه علنی امروز و در نطق پیش از دستور خود تصریح کرد: اعدام دسته جمعی افراد بی گناه و مظلوم در عربستان سعودی مغایر با ابتدایی‌ترین حقوق انسانی افراد و رویه‌های حقوق بین الملل است.

وی افزود: جمهوری اسلامی ایران این اقدام دردناک و ناگوار را به شدت محکوم می‌کند، ضروری است دولت‌های جهان دورویی و بی عملی را کنار بگذارند و این چنین اقدامات غیر انسانی را محکوم کنند و مانع از تکرار چنین حوادث ناگواری شوند.

وی ادامه داد: لازم است علما و مراجع دینی جهان اسلام، جوانان مسلمان، اصحاب قلم و رسانه و سایر آزادگان و عدالت جویان سراسر جهان این اقدامات را به شدیدترین شکل ممکن محکوم کنند.

رئیس مجلس گفت: واضح است جمهوری اسلامی ایران بر خلاف دولت‌های غربی با دورویی در بحث حقوق بشر مخالف است و در برخورد با مسائل انسانی معتقد به حفظ حقوق انسان‌ها در تمام کشور‌ها و در هر سطحی است و برخورد‌های تناقض آمیز و استفاده ابزاری از حقوق بشر را غلط و غیر انسانی می‌داند.
 
منبع: خبرگزاری صدا و سیما
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها