مدیرکل توسعه ایمنی راه و حریم سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای تشریح کرد

جزئیات ارتقای ایمنی ‌جاده‌ها برای سفرهای نوروز

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری از ابلاغ مصوبات ستاد ویژه سفرهای نوروزی در خصوص ارتقای خدمت‌رسانی و تکریم مسافران در ایام نوروز از سوی سازمان هواپیمایی کشوری به شرکت‌های هواپیمایی خبر داد.
کد خبر: ۱۳۵۷۸۰۹

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشوری‌، میر اکبر رضوی با اشاره به افزایش تقاضای سفر های هوایی اظهار کرد: در دو سال گذشته صنعت حمل و نقل هوایی به دلیل شیوع ویروس کرونا با رکود مواجه بود، خوشبختانه امسال با کنترل این ویروس و واکسیناسیون عمومی در کشور شاهد افزایش تقاضا برای مسافرت های هوایی هستیم.

وی افزود: با توجه به افزایش تقاضای سفر هوایی در ایام نوروز و وظیفه سازمان در سیاستگذاری برای صنعت حمل و نقل هوایی جهت حفظ ایمنی و امنیت پروازها و افزایش خدمات رسانی به مسافران ‌با دستور و پیگیری رئیس سازمان، ستاد ویژه سفرهای نوروزی با حضور همه دست اندرکاران صنعت از جمله شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران، شرکتهای هواپیمایی و غیره با محوریت سازمان هواپیمایی کشوری تشکیل و جلسات متعددی در خصوص برنامه ریزی و هماهنگی انجام سفرهای نوروز برگزار شد، براین اساس مصوبات ستاد جهت اجرا به شرکتهای هواپیمایی ابلاغ شد.

‌سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری در خصوص اهداف اصلی این ستاد بیان کرد: هدف اصلی این ستاد، ارتقای کیفیت خدمات رسانی، تکریم مسافران، کاهش تاخیرات و ایجاد همدلی، همکاری و همگرایی بیشتر در بین مسئولان و دست اندرکاران صنعت هوایی است و خانواده بزرگ صنعت هوایی کشور با همدلی، همیاری و همکاری، شرایط مناسب برای انجام سفرهای ایمن و همراه با آرامش و آسودگی خیال را برای مسافران گرامی فراهم خواهند آورد.

رضوی بر لزوم حمایت از شرکت‌های هواپیمایی داخلی‌ تاکید و اضافه کرد: تاکنون، از تعداد 934 مجوز صادره برای پروازهای خارجی نوروز، 813 مجوز به شرکتهای هواپیمایی داخلی و 121 مجوز به شرکتهای هواپیمایی خارجی اختصاص یافته است.

وی گفت: همچنین تعداد 889 مجوز پرواز برای شرکتهای هواپیمایی داخلی در مسیرهای داخل کشور صادر شده است بنابراین این شرکتها باید از ظرفیت ایجاد شده جهت خدمت رسانی و جلب رضایت بیشتر مسافرین هوایی استفاده نمایند.

رضوی ایمنی و امنیت پروازها را اولویت سازمان هواپیمایی کشوری دانست‌ و تصریح کرد: با توجه به هدف اصلی این سازمان در نظارت بر ایمنی و امنیت پروازها، بررسی و چک محسوس و نامحسوس سازمان از عملیات هوانوردی شرکت‌ها و فرودگاه‌ها در ایام نوروز به‌ویژه در حوزه عملیاتی همچون تجهیزات فنی، هواپیما، گروه پروازی و سرویس دهی در فرودگاه افزایش خواهد یافت.

* قیمت بلیت نوروزی هواپیما افزایش نمی‌یابد

وی درخصوص افزایش قیمت بلیت هواپیما در ایام عید گفت: قیمت بلیت هواپیما براساس لیست اعلامی در سایت انجمن شرکتهای هواپیمایی در آذر ماه سال جاری تعیین شد و در ایام عید به هیچ عنوان افزایش پیدا نخواهد کرد و سازمان هواپیمایی کشوری با هرگونه تخلف در این زمینه برخورد می‌کند.

رضوی تمهیدات اتخاذ شده جهت افزایش خدمت رسانی به هموطنان را اینگونه بیان کرد: برای جلوگیری از بی نظمی و اقدام به موقع در مواجهه با اتفاقات غیر مترقبه، شیفت های مدیریتی شبانه روزی در شرکتهای هواپیمایی تشکیل گردیده است. همچنین با توجه به اهمیت کنترل و جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، همه شرکت‌های هواپیمایی ملزم به اتصال به سامانه ایران من برای چک مسافران هستند؛ پذیرایی از مسافران براساس استانداردهای مشخص شده در پروازهای داخلی بالای یک ساعت الزام بوده و با توجه به کمبود ناوگان هوایی کشور و لزوم تامین هواپیمای جایگزین، شرکتهای هواپیمایی با همکاری و همیاری از امکانات یکدیگر جهت پوشش پروازها، جلوگیری از تاخیرات مضاعف و انتقال مسافران به مقاصد مشترک استفاده خواهند کرد.

وی اضافه کرد: در زمان تاخیر پروازها، حضور در بین مسافران، اطلاع رسانی به‌موقع و تکریم مسافران با توجه به دستورالعمل های صادره سازمان هواپیمایی کشوری در حوزه حقوق مسافر به طور کامل انجام می‌شود؛ همچنین در جهت افزایش خدمت رسانی به مسافران در پروازهای داخلی و با همکاری شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران، ساعات استفاده از فرودگاههای خاص افزایش یافته تا محدودیت عملیات پروازی کاهش یابد، از جمله فرودگاه کیش که از تاریخ 25 اسفند الی 20 فروردین ماه 1401 به صورت 24 ساعت فعال و آماده ارائه خدمات به هموطنان کشور خواهد بود.

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری ضمن قدردانی از مسئولان و کارکنان صنعت هوانوردی کشور برای تلاش شبانه روزی جهت فراهم کردن شرایط مناسب برای انجام سفرهای هوایی به‌ویژه در نوروز گفت: هموطنان‌ می‌توانند شکایات، انتقادات و پیشنهادات خود را از طریق درج در پرتال این سازمان به آدرس caa.gov.ir پیگیری کنند.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها