وزیر امور خارجه سوریه:

تیر حملات تروریستی به سمت حامیان غربی آن کمانه می‌کند

وزیر امور خارجه سوریه به کشورهای غربی و در راس آن آمریکا درباره ادامه حمایت از تروریسم هشدار داد و گفت: تیر آن به سمت خودشان کمانه خواهد کرد.
کد خبر: ۱۳۵۴۷۴۲

به گزارش جام جم آنلاین، «فیصل المقداد» وزیر امور خارجه سوریه روز سه شنبه ضمن محکوم کردن اقدامات تروریستی گفت، کسانی که به تروریسم تشویق می‌کنند باید دست از کار خود بردارند قبل از اینکه تروریسم به کشورشان برسد.

وی در گفت‌وگو با روزنامه الوطن در مورد بمب‌ گذاری در دمشق گفت: این گونه اقدامات تروریستی محکوم شده، نشان دهنده تداوم تهاجم غرب و آمریکا و ادامه حمایت آنها از گروه‌های تروریستی مسلح است.

المقداد افزود: ما با استواری ارتش عربی سوریه برای رسیدن به دستاوردهایی ادامه می‌دهیم که امنیت مردم سوریه را تضمین کند و از سوی دیگر تضمین کننده مبارزه با تروریسم بین المللی باشد.

وزیر خارجه سوریه گفت: ما همه این اقدامات علیه مردم سوریه و زیرساخت‌های آن را محکوم می‌کنیم و به همه کسانی که تشویق به تروریسم می‌کنند، می‌گوییم که باید دست از این کارشان بکشند، زیرا ممکن است این تروریسم به خانه‌های آنهاهم برسد و بدانیم که برخی از کشورهای دشمن سوریه از تبعات تشویق، تامین مالی و حمایت از تروریسم رنج می‌برند.

المقداد تاکید کرد: اوضاع بین‌الملل در مرحله خطرناکی از تنش است که عمدتاً به دلیل این است که کشورهای غربی، کشورهایی را که همچنان برای حفظ حاکمیت و استقلال خود تلاش می‌کنند، هدف می‌گیرند.

خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، روز سه‌شنبه خبر داد که در پی انفجار یک مینی‌بوس بمب‌گذاری شده در پایتخت این کشور ۱۲ نظامی کشته و زخمی شده‌اند.

سانا به نقل از یک منبع نظامی در این خصوص گزارش داد که حدود ساعت ۷:۲۵ صبح امروز به وقت محلی یک بمب از‌ پیش‌ کارگذاشته‌شده در یک مینی‌بوس نظامی در شهر دمشق در نزدیکی میدان «الجمارک» باعث کشته شدن یک نظامی و زخمی شدن ۱۱ تن دیگر شده است.

منبع: فارس

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها