معاون اقتصادی رئیس جمهور در بازدید از انبار کالاهای اساسی در بندر شهید رجایی بر سریع در ترخیص کالا و نگهداری صحیح از آنها تاکید کرد.
کد خبر: ۱۳۴۹۵۵۲
به گزارش جام جم آنلاین به نقل از خبرگزاری تسنیم، محسن رضایی معاون اقتصادی رئیس جمهور در سفر به هرمزگان و شهر بندرعباس در گلزار شهدای گمنام واقع در محوطه اداره کل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان حاضر شد و ضمن ادای احترام به مقام شامخ شهدای ۸ سال دفاع مقدس با آن‌ها تجدید بیعت کرد.

وی سپس از طرح توسعه مجتمع بندری شهید رجایی بازدید کرد و از نزدیک در جریان روند اجرا، ابعاد طرح و مسائل و مشکلات آن قرار گرفت.

رضایی در ادامه در محل انبار برنج و اقلام ضروری مردم حضور پیدا کرد و ضمن بازدید از روند ترخیص و انبار کالا‌های اساسی بر لزوم تسریع در ترخیص کالا و نگهداری صحیح از آن‌ها تاکید کرد.

معاون اقتصادی رئیس جمهور در ادامه از پایانه کانتینری مجمع بندری شهید رجایی بندرعباس نیز بازدید کرد.

‌معاون اقتصاوی رئیس جمهور در جمع خبرنگاران اظهار داشت: سیاست دولت سیزدهم در بحث حمل و نقل کالا این است که این امر را به صورت یکسره انجام دهیم و هزینه‌های آن را کاهش دهیم چرا که بسیاری از کانتیتر‌های موجود اجاره‌ای هستند و ما باید به ازای آن‌ها دلار پرداخت کنیم.

وی افزود: تاخیر در ترخیص و معطل ماندن برخی از کالا‌ها در گمرک موجب می‌شود که یک درصد به قیمت تمام شده کالا‌ها اضافه شود و این امر نیز به تبع موجب افزایش تورم نیز می‌شود لذا به دنبال این هستیم با افزایش سرعت ترخیص کالا‌ها و روان کردن حمل آن‌ها تورم را نیز کاهش دهیم چرا که مدیریت این امر خود به خود در قیمت تمام شده کالا تاثیر می‌گذارد.

وی با گلایه از تحریم‌های داخلی تصریح کرد: حدود ۹ هزار کانتینر با حجم ۱۰۰ هزار تن کالا در این بندر بلاتکلیف است؛ یعنی به ازای هر خانوار ایرانی ۵ کیلوگرم کالا. چرخه معیوب نظام اداری سبب شده که کالایی که می‌آید به‌جای حمل یکسره و رسیدن به دست مردم، ماه‎ها اینجا بماند. زنجیره معیشت مردم بیش از تحریم خارجی، تحت تحریم داخلی است.

به گزارش تسنیم، معاون اقتصادی رئیس جمهور پس از بازدید از مجتمع بندری شهید رجایی در نشست غیرعلنی اتاق گفتگوی بخش خصوصی و دولت پشت در‌های بسته حاضر شد تا با فعالان این حوزه گفتگو و مشکلات بخش خصوصی هرمزگان را احصا کند.
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها