رئیس پلیس فتا استان کرمان خبرداد:

آرزوی بر باد رفته در سایت دیوار 

title
رئیس پلیس فتا استان کرمان گفت:در پی وقوع زلزله چند روز پیش در استان هرمزگان اپلیکشن‌های جعلی تحت عنوان تشخیص زلزله در حال انتشار در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی است که آلوده به بدافزارهای مخرب و جاسوسی هستند.
کد خبر: ۱۳۴۸۶۹۵
به گزارش جام جم آنلاین کرمان؛سرهنگ امين يادگار نژاد،گفت:با توجه به وقوع زلزله در هرمزگان اپلیکیشنی تحت عنوان تشخیص زلزله در فضای مجازی در حال انتشار است که این برنامه‌ تبلیغ‌افزار بوده و کارکرد صحیحی ندارد.

وی با اشاره به اینکه یکی از ترفندهای مجرمان سایبری برای سرقت اطلاعات کاربران انتشار بدافزارها یا اپلیکیشن‌های جعلی است،تصر یح کرد:کلاهبرداران سایبری با ارسال نرم افزارها و یا لینک‌های مخرب با عناوین مختلف به ‌دنبال دسترسی به اطلاعات شخصی قربانیان هستند تا از آن طریق اقدام‌ به اخاذی از آنان کنند که برای جلوگیری از هرگونه آسیب‌پذیری در این فضا از کلیک بر روی لینک‌ها و یا نصب‌نرم افزارهای ارسالی توسط افراد ناشناس خودداری کنید.

سرهنگ يادگار نژاد،به کاربران فضای مجازی توصیه کرد:در صورت نیاز برای استفاده از اپلیکیشن‌های مورد نیاز،آن‌ها را از مارکت‌های معتبر دریافت کرده و از دانلود کردن برنامه‌هایی که در کانال‌ها و شبکه‌های اجتماعی مختلف ارائه‌ شده و یا لینک‌ها فاقد اعتبار لازم خودداری کنند.

وی به شهروندان هشدار داد:برنامه‌های جعلی با دریافت برخی از مجوزها، امکان دسترسی به‌ تمامی اطلاعات ذخیره‌ شده در گوشی تلفن همراه را خواهند داشت که می‌توانند از قربانیان سوءاستفاده کنند.

این مقام انتظامی بیان کرد:بهترین راه‌ حل برای این‌که گرفتار اپلیکیشن‌های مخرب و آلوده نشوید این است که هرگز اپلیکیشن و برنامه‌های مورد نظر خود را از مارکت‌های غیررسمی و کانال‌ها و گروه‌های شبکه‌های اجتماعی دانلود نکنید و از نصب فایل‌های متفرقه روی سیستم‌عامل دستگاه خود خودداری کنید
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها